Նաոմի Քեմփբելը պատմել է դպրոցում ծաղրանքի ենթարկվելու մասին, ինչի պատճառով անինքնավստահ էր դարձել
Նաոմի Քեմփբելն ամբողջ աշխարհում հայտնի է իր անհավանական գեղեցկությամբ։ Սակայն սուպերմոդելը դպրոցում ծաղրի է ենթարկվել այլ երեխաների կողմից: Նա խոստովանել է, որ չնայած իր սլացիկ կազմվածքին, աչքի ընկնող արտաքինին եւ համաշխարհային հռչակին, միշտ չէ, որ վստահ է իրեն զգում։
Նաոմին Cambon փոդքաստում հայտնել է, որ երեխաները ծաղրում էին իր հասակը եւ նիհար կազմվածքը՝ համեմատելով նրան Popeye-ի կերպար Օլիվի Օյլի հետ:
«Ես ինձ անհանգիստ էի զգում, քանի որ շատ նիհար էի եւ բավականին բարձրահասակ իմ տարիքի համար: Եվ նրանք ինձ անվանում էին Olive Oyl: Ես ինձ անինքնավստահ էի զգում»:
Պոդիումի թագուհին բացատրել է, որ հենց պարի միջոցով է ընդունել իր մարմինը։
Նաոմին խոսել է նաեւ իր դեմ ուղղված խտրականության մասին եւ հպարտությամբ նշել, որ միշտ կարողացել է իրեն պաշտպանել։ «Ես միշտ բարձրաձայնել եմ, երբ բախվել եմ անարդարության»:
Նախկինում Նաոմին ասել էր, որ իր բոլոր անհավանական ձեռքբերումներից մայրությունն այն է, ինչով նա ամենից շատ է հպարտանում այս կյանքում:

Наоми Кэмбелл рассказала о насмешках в школе, из-за которых она чувствовала себя неуверенно
Наоми Кэмбелл известна во всем мире своей невероятной красотой. Но супермодель подвергалась насмешка в школе со стороны других детей. Она призналась, что, несмотря на мировую известность благодаря своей статной фигуре и поразительной внешности, она не всегда чувствовала себя уверенно.
В подкасте Cambon Наоми рассказала, что дети высмеивали ее рост и стройную фигуру, сравнивая ее с персонажем мультфильма «Popeye» Олив Ойл.
«Мне было не по себе, потому что я была очень худой и довольно высокой для своего возраста. И они называли меня Олив Ойл. Я чувствовала себя неловко».
Королева подиума объяснила, что именно благодаря танцам она приняла свое тело.
Наоми также рассказала о дискриминации, с которой она столкнулась, и с гордостью заявила, что никогда не стеснялась постоять за себя.  «Я всегда высказывалась, если сталкивалась с несправедливостью».
Ранее Наоми заявила, что из всех ее невероятных достижений материнство – это, чем гордиться больше всего в этой жизни.