Միլիարդատեր Ջորջ Սորոսի որդին նշանվել է Հումա Աբեդինի հետ
Միլիարդատեր Ջորջ Սորոսի որդին՝ Ալեքսը, նշանվել է Հումա Աբեդինի հետ։ Ըստ Page Six-ի՝ Ալեքս Սորոսը Հումային ամուսնության առաջարկություն է արել վեց շաբաթ առաջ, իսկ զույգին վերջերս նկատել են Իտալիայում։ «Շատ անհանգիստ տարիներից հետո Հուման երջանիկ է և սիրահարված», - պարբերականին ասել է ինսայդերը:
Հիլարի Քլինթոնի աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալը և միլիարդատեր Դեմոկրատական կուսակցության դոնոր Ջորջ Սորոսի որդին առաջին անգամ հրապարակավ հայտարարել են իրենց սիրավեպի մասին՝ Սուրբ Վալենտինի օրը հրապարակելով լուսանկար Փարիզի ռեստորաններից մեկից։ Հետագայում նրանք միասին մասնակցել են 2024 թվականի Met Gala-ին:
Քլինթոնի նախկին ավագ օգնականներից մեկը նախկինում նրանց անվանել է «Clinton World-ի դասական զույգ»: «Ալեքսը կատարյալ համապատասխանում է Հումային»,- նշել է նա: Աբեդինը երկար ժամանակ համարվում էր Հիլարիի «երկրորդ դուստրը», իսկ Ալեքսի հայրը՝ Ջորջ Սորոսը, եղել է Հիլարիի 2016 թվականի նախագահական արշավի 10 լավագույն դոնորներից մեկը՝ ավելի քան 9,5 միլիոն դոլար հատկացնելով քարոզարշավին:

Billionaire George Soros' son Alex is engaged to Huma Abedin. According to Page Six, Alex Soros proposed to Huma six weeks ago, and the couple was recently spotted in Italy. “After many turbulent years, Huma is happy and in love,” an insider told the publication.
Hillary Clinton's former deputy chief of staff and the son of billionaire Democratic Party donor George Soros went public with their romance for the first time, posting a photo from a Paris restaurant on Valentine's Day. They subsequently attended the 2024 Met Gala together.
One former senior Clinton aide previously called them "the classic Clinton World couple." “Alex is the perfect match for Huma,” he noted. Abedin has long been considered Hillary's "second daughter," and Alex's father, George Soros, was one of the top 10 donors to Hillary's 2016 presidential campaign, contributing more than $9.5 million to the campaign.