Բեռնար Առնոն ուզում է Rolex-ը փոխարինել LVMH-ով որպես Ֆորմուլա 1-ի պաշտոնական գործընկեր
Formula 1-ի գլոբալ գործընկեր լինելուց 11 տարի անց Rolex-ը կխզի իր տասնամյա հովանավորչական պայմանագիրն այս սեզոնի ավարտին։
Խոսակցություններ կան, որ LVMH կոնգլոմերատը պատրաստվում է փոխարինել Rolex-ին։ Այս մասին առաջինը հայտնել է Coronet առցանց ամսագիրը։
2013 թվականին Rolex-ը դարձավ Formula 1-ի գործընկերը և ժամացույցների արտադրության պաշտոնական գործընկերը: Թեև սկզբնական համաձայնագիրը տարեկան կազմում էր 10 միլիոն դոլար, Rolex-ն այժմ վճարում է մոտ 50 միլիոն դոլար՝ մրցելու մոտոցիկլետների մրցավազքի աշխարհահռչակ առաջնությունում՝ վերջին մի քանի տարիների ընթացքում ժողովրդականության աճի շնորհիվ:
Ըստ Coronet-ի հաղորդագրության, LVMH խումբը կստանձնի որպես պաշտոնական ժամանակաչափ հաջորդ մրցաշրջանում, նոր մեկ տարվա պայմանագրով, ըստ տեղեկությունների, արժե 150 միլիոն դոլար:
Ֆորմուլա 1-ի հանդիսատեսը կրկնապատկվել է վերջին տասնամյակի ընթացքում՝ հասնելով 1,5 միլիարդ հեռուստադիտողի 2023 թվականին: Ֆորմուլա 1-ը ներկայումս աշխարհի չորրորդ ամենահայտնի սպորտաձևն է:

Bernard Arnault wants to replace Rolex with LVMH as official Formula 1 partner in record $150 mon deal
19:27, July 12
After 11 years as a global partner of Formula 1, Rolex will terminate its ten-year sponsorship agreement at the end of this season.
There are rumors that the LVMH conglomerate is going to replace Rolex. The online magazine Coronet was the first to report this.
In 2013, Rolex became a partner of Formula 1 and their official watchmaking partner. While the original deal was worth $10 million a year, Rolex is now paying around $50 million to compete in the world-famous motorcycle racing championship, thanks to a boom in popularity over the past couple of years.
According to a report from Coronet, the LVMH group will take over as official timekeeper next season, with a new one-year contract reportedly worth $150 million.
Formula 1's audience has doubled over the past decade, reaching 1.5 billion viewers in 2023. Formula 1 is currently the fourth most popular sport in the world.