Ջոն Գալիանոն լքո՞ւմ է Maison Margiela-ն
Ջոն Գալիանոյի ռեզյումեն, իսկապես, լեգենդար է. նա եղել է Givenchy-ի, Dior-ի, Oscar de la Renta-ի եւ Maison Margiela-ի կրեատիվ տնօրենը: Բայց Margiela-ում անցկացրած մեկ տասնամյակից հետո, թվում է, թե նա պատրաստվում է հավաքել իրերն ու իր ստեղծագործական ուղղությունը բերել մեկ այլ շքեղ նորաձեւության տուն, հայտնում է Hypebae-ն:
Գալիանոյի աշխատանքը Margiela-ում տպավորիչ էր: Բարձր նորաձեւության վերջին հավաքածուն հունվարին փոթորկեց սոցիալական մեդիան՝ հիացնելով հանդիսատեսին ինչպես անձամբ, այնպես էլ առցանց՝ նպաստելով Tabi կոշիկների հանրաճանաչությանը:
Այսպիսով, բոլորի մտքում հարց է առաջանում. ո՞ւր է գնում Գալիանոն: Նորաձեւության ոլորտի մի քանի աղբյուրներ ասում են, որ Գալիանոն պատրաստվում է փոփոխության: Հաղորդվում է, որ Maison Margiela-ի սեփականատեր Ռենցո Ռոսսոն նրան մի քանի անգամ խնդրել է մնալ թիմում, սակայն ներկայիս ստեղծագործական տնօրենը որոշել է չերկարաձգել պայմանագիրը:
Թեեւ խոսակցություններ կան, որ Ջոն Գալիանոն կարող է վերադառնալ Dior, ոմանք կարծում են, որ ավելի հավանական է, որ նա կգլխավորի Fendi-ն, որը ղեկավարում են Քիմ Ջոնսը եւ Սիլվիա Վենտուրինի Ֆենդին: Մինչ Ջոնսը գովեստի է արժանացել Dior Men-ում իր աշխատանքի համար, Fendi-ում նրա աշխատանքը հակասական գնահատականներ է ստացել, ինչը, հնարավոր է, բացել է դռները Գալիանոյի համար:
Chanel-ը նույնպես նոր ստեղծագործական տնօրեն է փնտրում, սակայն Գալիանոյին դժվար, թե դիտարկեն այդ պաշտոնում՝ անցյալում նրան  ուղղված հակասեմիտիզմական մեղադրանքների եւ նշանավոր հրեական ընտանիքի հետ կապերի պատճառով։

John Galliano leaving Maison Margiela?
John Galliano’s resume is legendary—he’s been the creative director of Givenchy, Dior, Oscar de la Renta, and Maison Margiela. But after a decade at Margiela, it looks like he’s ready to shake things up and bring his creative direction to another luxury fashion house, Hypebae reports.
Galliano’s tenure at Margiela has been impressive. His latest haute couture collection in January took social media by storm, stunning audiences both in person and online, and helping to fuel the popularity of the “Tabi” shoe.
So the question on everyone’s mind is: Where is Galliano headed? Multiple fashion industry sources have said Galliano is ready for a change. Maison Margiela owner Renzo Rosso has reportedly asked him to stay on multiple times, but the current creative director has decided not to renew his contract.
While there are rumors that John Galliano could return to Dior, some believe it is more likely that he will take over Fendi, which is run by Kim Jones and Silvia Venturini Fendi. While Jones has been praised for his work at Dior Men, his work at Fendi has received mixed reviews, possibly opening the door for Galliano to join.
Chanel is also looking for a new creative director, but Galliano is unlikely to be considered due to his past allegations of anti-Semitism and the house's ties to a prominent Jewish family.