Իլոն Մասկը կրկին խոսել է Մարկ Ցուկերբերգի հետ «մենամարտի» մասին
Թեեւ Իլոն Մասկը տպավորված է «Մետայի» արհեստական ​​ինտելեկտի վերջին մոդելով, նա դեռ ցանկանում է ռինգում մենամարտել Մարկ Ցուկերբերգի հետ։
«Ես պատրաստ եմ Ցուկերբերգի դեմ պայքարել ցանկացած վայրում, ցանկացած պահի, ցանկացած կանոնով»,-Վաշինգտոնում լրագրողներին ասել է Մասկը:
Meta-ի խոսնակը Business Insider-ին մատնանշել է Threads-ի այն գրառումը, որը Ցուկերբերգն արել է ի պատասխան Մասկի նկատառմանը: «Իսկապե՞ս, մենք դա նորից ենք անում»,-գրել է Ցուկերբերգը։
Մասկ-Ցուկերբերգ դիմակայության մասին խոսակցությունները սկսվեցին 2023 թվականի հունիսին, երբ Մասկը մարտահրավեր նետեց այն լուրերի ֆոնին, որ Meta-ն ստեղծում է իր սեփական մրցակից X-ին: Ցուկերբերգը հուլիսին գործարկեց իր տեքստային սոցիալական մեդիա հարթակը՝ Threads-ը:
Սակայն մենամարտն այդպես էլ չկայացավ՝ չնայած երկու միլիարդատերերի բազմաթիվ փոխանակումներին։
«Ես պատրաստ էի մենամարտել այն օրվանից, երբ Իլոնը մարտահրավեր նետեց ինձ: Եթե ​​նա երբևէ նշանակի իրական ամսաթիվ, դուք կլսեք իմ պատասխանը»,-գրել է Ցուկերբերգը անցյալ տարվա օգոստոսի 11-ին Threads-ի գրառման մեջ: «Մինչ այդ, խնդրում եմ, համարեք, որ նրա ասածներից ոչ մի բան կոնսենսուսային չի եղել»։
Այնուամենայնիվ, դա չի խանգարել Մասկին, ժամանակ առ ժամանակ, առաջ քաշել բանավեճի գաղափարը:
Երբ մայիսին Մարկ Ցուկերբերգը նշեց իր 40-ամյակը, Մասկը X հարթակում ասաց, որ դեռ պատրաստ է պայքարել նրա հետ: «Եթե միայն Ցուկերբերգը նույնքան զիլ լիներ (հառաչում է): Ես առաջարկեցի նրա հետ մենամարտել ցանկացած վայրում, ցանկացած պահի, ցանկացած կանոնով, բայց այն ամենը, ինչ ես լսում եմ, ծղրիդների բզզոց է»,- գրել է Մասկը՝ ի պատասխան նախագահ Ջո Բայդենի եւ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի առճակատման մասին երգիծական լուրերի:

Elon Musk may be impressed by Meta's latest AI model, but he's still itching to get into the ring with Mark Zuckerberg.
"I'm ready to fight Zuckerberg anywhere, anytime, by any rules," Musk told reporters in Washington.
A Meta spokesperson pointed Business Insider to a Threads post Zuckerberg made in response to Musk's remark. "Are we really doing this again?" Zuckerberg wrote.
Talk of a Musk-Zuckerberg fight began in June 2023, when Musk issued the challenge amid rumors that Meta was building its own X competitor. Zuckerberg launched his text-based social media platform, Threads, in July.
But the fight never materialized, despite numerous exchanges between the two billionaires.
"I've been ready to fight since the day Elon challenged me. If he ever sets a real date, you'll hear from me," Zuckerberg wrote in a Threads post on August 11 last year. "Until then, please assume everything he says is unconsensual."
That hasn't stopped Musk from occasionally raising the idea of a cage fight, however. When Mark Zuckerberg celebrated his 40th birthday in May, Musk said on X that he was still open to a fight with him. "If only Zuckerberg was as cool (sigh). I've offered to fight him anywhere, anytime, any rules, but all I hear is crickets," Musk wrote in response to a satirical news story about President Joe Biden and former President Donald Trump facing off.