Քիմ Քարդաշյանի շրջապատը հորդորում է նրան պատասխանել Քանյե Ուեսթի վիճահարույց գրառումներին, քանի դեռ «վիճակն ավելի չի վատացել»
12:25, 12 փետրվարի
Քիմ Քարդաշյանի լռությունը նախկին ամուսնու՝ Քանյե Ուեսթի վերջին սկանդալային պոռթկումներից հետո լարվածություն է առաջացրել նրա և Սքոթ Դիսիկի հարաբերություններում:
Կիրակի օրը 47-ամյա Քանյեն ապաակտիվացրել է իր X հաշիվը այն բանից հետո, երբ տեղադրել է բազմաթիվ հակասեմական, հոմոֆոբ և սեքսիստական հայհոյանքներ, ինչպես նաև պոռնոգրաֆիկ բովանդակություն:
44-ամյա Քիմը, ով չորս երեխա ունի հակասական ռեփերից, դեռևս հրապարակայնորեն չի դատապարտել նրա գործողությունները, և իր ու իր ընտանիքի լռությունը, ըստ տեղեկությունների, զայրացրել է 41-ամյա Սքոթին:
«Սքոթը դաստիարակվել է որպես հրեա, և այն փաստը, որ Քիմը չի դատապարտել Քանյե Ուեսթի վիրավորական հակասեմական մեկնաբանությունները, նրան հանում է հունից»,- DailyMail.com-ին ասել է ինսայդերը: «Նա հոգնել է Քանյեից և վերջինիս հարձակումները հրեական համայնքի վրա ընդունում է որպես անձնական վիրավորանք»:
Քորթնի Քարդաշյանի նախկին ամուսին Սքոթը վախենում է, որ Քանյեի վարքագիծը «սարսափելի օրինակ» է իր երեխաների համար։
«Այն փաստը, որ Քիմը ոչինչ չի ասել, և ընտանիքում ոչ ոք ոչինչ չի ասել, վրդովեցնում է Սքոթին»,- շարունակել է աղբյուրը։ «Որպես հայր՝ նա զգում է, որ Քանյեն սարսափելի օրինակ է ծառայում իր երեխաների համար, որոնք բավական մեծ են՝ հասկանալու, թե ինչ է կատարվում։ «Քիմի լռությունը շատ բանի մասին է խոսում»:
Երկրորդ աղբյուրը DailyMail.com-ին հայտնել է, որ Քիմի սիրելիները կոչ են անում նրան հնարավորինս արագ կարգավորել իրավիճակը: «Քիմի մտերիմ մարդիկ փորձում են համոզել նրան արձագանքել Քանյեի գրառումներին հանուն իր երեխաների և առաջ ընկնել իրավիճակից, քանի դեռ այն ավելի չի վատանա։ Եթե Քիմը շարունակի թույլ տալ, որ ամեն ինչ հոսի իր հունով, իրավիճակը կարող է էլ ավելի վատթարանալ։ Պետք է ինչ-որ բան անել, ինչ-որ միջամտություն, նրա շրջապատից շատերը կարծում են, որ դա ավելի լավ կլինի բոլոր ներգրավվածների համար»:

Kanye, 47, deactivated his X account on Sunday after he posted a slew of anti-Semitic, homophobic and sexist slurs, as well as pornographic content.
Kim, 44, who has four children with the controversial rapper, has yet to publicly condemn his actions, and her and her family's silence has reportedly angered Scott, 41.
"Scott was raised Jewish, and the fact that Kim hasn't called out Kanye West's offensive anti-Semitic comments is infuriating to him," a source told DailyMail.com. "He's tired of Kanye and takes his attacks on the Jewish community as a personal affront."
Kourtney Kardashian's ex-husband Scott fears Kanye's behavior is setting a "terrible example" for his children.
"The fact that Kim hasn't said anything and no one else in the family has been upsetting Scott," the source continued. "As a father, he feels Kanye is setting a terrible example for his children, who are old enough to understand what's going on. Kim's silence speaks volumes."
A second source told DailyMail.com that those close to Kim are urging her to address the situation as soon as possible. "People close to Kim are trying to convince her to respond to Kanye's posts for the sake of her children and to get ahead of the situation before it gets any worse. If Kim continues to let things slide, it could get even worse. Something needs to be done, some kind of intervention, and many around her feel it would be best for everyone involved."