Հոլիվուդի լեգենդար աստղ Ջին Հեքմենին եւ նրա կնոջը՝ Բեթսի Արակավային, մահացած են գտել Սանտա Ֆեի իրենց տանը, տեղեկացրել է Daily Mail-ը։
Զույգին մահացած են գտել իրենց շան հետ միասին։ Տեղի լրատվամիջոցները տեղեկացրել են, որ ոստիկանությունը չի կարծում, թե նրանց մահվան մեջ հանցակազմ կա։
Սանտա Ֆե օկրուգի շերիֆ Ադան Մենդոսան մահվան պատճառը չի նշել։
Զույգն ամուսնացել էր 1991թ.՝ 1990թ. Նյու Մեքսիկոյի իրենց տուն տեղափոխվելուց հետո: Տեղեկացվել է, որ նրանք սկսել են հանդիպել 80-ականների կեսերին Կալիֆոռնիայի մարզասրահում հանդիպելուց հետո։
Ավելի ուշ Հեքմենը նշել էր, որ իրենց հարաբերություններն սկսվել են առաջին կնոջից՝ Ֆեյ Մալթեզեից բաժանվելուց հետո, որի հետ նա ամուսնացած է եղել 1956-1986թթ.։
Զույգը պաշտում էր գերմանական հովվաշներին եւ մի պահ երեք շուն ուներ։
Նրանց կողքին սատկած են գտել նաեւ նրանց ներկայիս սիրելի շանը։
09:00, 29 օգոստոսի
«Սա կեղտոտ հնարք է». Ջեյն Ֆոնդան քննադատել է Paramount-ին՝ Մարկ Ռուֆալոյին «լռեցնելու» փորձի համար՝ մեղադրելով հակասեմականության մեջ

Легендарная звезда Голливуда Джин Хэкмен и его жена Бетси Аракава были найдены мертвыми в своем доме
13:24, 27 февраля
Легендарная звезда Голливуда Джин Хэкмен и его жена Бетси Аракава были найдены мертвыми в своем доме в Санта-Фе, сообщает Daily Mail.
Пара была найдена вместе со своей собакой. Местные СМИ сообщили, что полиция не считает, что в их смерти есть состав преступления.
Шериф округа Санта-Фе Адан Мендоса не назвал причину смерти.
Пара связала себя узами брака в 1991 году после переезда в их дом в Нью-Мексико в 1990 году. Как сообщается, они начали встречаться в середине 80-х, после того, как они познакомились в спортзале в Калифорнии.
Хэкмен позже утверждал, что их отношения начались после его развода с первой женой Фэй Мальтезе, на которой он был женат с 1956 по 1986 год.