Հայկական հետքը «Էյֆորիայում». HBO-ի հիթային սերիալի նոր եթերաշրջանում ներկայացված է հայ կերպար, հայերեն լեզու և դրոշ
21:18, 26 մայիսի
Հայերենը և Հայաստանի ազգային դրոշը հայտնվեցին «Էյֆորիա» հանրաճանաչ հեռուստասերիալի երրորդ եթերաշրջանի յոթերորդ սերիայում, որի պրեմիերան տեղի ունեցավ ապրիլին: Հայկական մշակույթի տարրերը ներառվեցին սյուժետային գծում՝ Նեյթ Ջեյքոբսի պատմությանը կապված նոր կերպարի միջոցով։
Публикация от THE ARMENIAN REPORT (@thearmenianreport)
Նոր կերպարին մարմնավորել է ամերիկահայ դերասան Ջեք Թոփալյանը: Ավելի վաղ՝ The Armenian Report-ին տված հարցազրույցում, նա իր մասնակցությունը այս համաշխարհային նախագծին անվանել էր իր կարիերայի կարևորագույն պահը և ընդգծել հայկական մշակույթը միջազգային հեռուստատեսությամբ ներկայացնելու կարևորությունը։
Ըստ Թոփալյանի՝ իր կերպարը հայ գործարար է, որը ներքաշվում է Նեյթ Ջեյքոբսի, որի դերը մարմնավորում է Ջեյքոբ Էլորդին, մասնակցությամբ մութ և վտանգավոր հանցավոր ձեռնարկության մեջ: Սերիայի ընթացքում հեռուստադիտողները լսեցին հայերեն խոսք և տեսան եռագույն հայկական դրոշը։

Армянский след в «Эйфории»: в новом сезоне хит-сериала HBO появился армянский персонаж, армянский язык и флаг
21:18, 26 мая
Армянский язык и национальный флаг Армении появились в седьмом эпизоде третьего сезона популярного сериала «Эйфория» (Euphoria), премьера которого состоялась в апреле. Элементы армянской культуры были интегрированы в сюжетную линию через нового персонажа, связанного с историей Нейта Джейкобса.
Роль нового героя исполнил американjо-армянский актер Джек Топалян. Ранее в интервью изданию The Armenian Report он назвал участие в этом глобальном проекте телеканала HBO важной вехой в своей карьере и подчеркнул значимость репрезентации армянской культуры на международном телевидении.
По словам Топаляна, его персонаж — армянский бизнесмен, который оказывается вовлечен в мрачную и опасную криминальную линию вокруг Нейта Джейкобса, роль которого исполняет Джейкоб Элорди. В самом эпизоде зрители могли услышать армянскую речь и увидеть трехцветный флаг Армении