Արքայազն Ուիլյամը, կարծես, ամբողջությամբ այրել է բոլոր կամուրջները և կործանել իր կրտսեր եղբոր հետ հարաբերությունները վերականգնելու ցանկացած հույս: RadarOnline-ի աղբյուրների համաձայն, բրիտանական գահի ժառանգորդը արքայազն Հարրիի հաշտեցման վերջին քայլերը համարում է ոչ թե ընտանեկան վերքերը բուժելու անկեղծ ցանկություն, այլ «եսասիրական» և «ցինիկ» քայլ:
Հարրիի Մեծ Բրիտանիա կատարած վերջին այցից հետո թագավորական անհամաձայնությունների մասին խոսակցությունների նոր ալիք բռնկվեց:
Վստահությունը լիովին խախտվել է:
Այդ ուղևորության ընթացքում Սասեքսի դուքսը մոտ մեկ ժամ հատկացրեց իր հոր՝ 77-ամյա թագավոր Չարլզ III-ի և 78-ամյա թագուհի Կամիլայի հետ կարճատև հանդիպմանը: Սակայն Ուիլյամի կամ 44-ամյա արքայադուստր Քեյթի հետ որևէ հանդիպում տեղի չի ունեցել. նրանք այդ ժամանակ պաշտոնական այցով գտնվում էին Շոտլանդիայում:
«Ուիլյամը համոզված է, որ վստահությունը լիովին և անդառնալիորեն խախտվել է»,-ասում է թագավորական ներքին աղբյուրը: «Նա կարծում է, որ Հարրիի վերջին գործողությունները պայմանավորված են բացառապես իր անձնական շահերով, այլ ոչ թե ընտանիքի հանդեպ մտահոգությամբ։ Նրա տեսանկյունից՝ բացարձակապես ցանկություն չկա վերաբացել հին վերքերը։ Հարրիի և Մեգանի յուրաքանչյուր գործողություն այժմ դիտարկվում է նրանց սկանդալային հարցազրույցների, հուշագրությունների և վավերագրական ֆիլմերի պրիզմայով»։
«Ուիլյամը այլևս չի ուզում որևէ կապ ունենալ Հարրիի հետ»։
Լրագրող և թագավորական հարցերով փորձագետ Մորին Քալահանը նույնպես Sky News-ի եթերում հայտարարել է, որ եղբայրների միջև առաջացել է անդունդ, որը այլևս հնարավոր չէ կամուրջ դարձնել։ Նա կարծում է, որ Հարրիի թագավորական ընտանիք վերադառնալու միակ հիպոթետիկ հնարավորությունը 44-ամյա Մեգան Մարքլի հետ լիակատար խզումն է, որին նա մեղադրում է «կեղծիքի և անկեղծության» մեջ։
«Ուիլյամը այլևս չի ուզում որևէ կապ ունենալ Հարրիի հետ»,-նշել է Քալահանը։ «Հարրիի բոլոր փորձերը՝ կապ հաստատելու ընտանիքի հետ, պարզապես եսասիրական և ցինիկ մանևր են՝ սեփական հեղինակությունը փրկելու համար»։
Մեջբերելով Daily Mail-ի լրագրող Ալիսոն Բոշոֆին, Քալահանը ավելացրել է զույգին մոտ կանգնած մի աղբյուրի հետաքրքրաշարժ մանրամասնություն.
«Երբ Հարրին անսահման սիրահարված էր Մեգանին, նա ուրախությամբ թույլ էր տալիս նրան գերիշխել: Այստեղ գլխավոր բառը «էր» է: Հիմա, աղբյուրների խոսքով, կշեռքի կշիռը վերջապես վերացել է նրա աչքերից»:

Принц Уильям считает попытки Гарри примириться «эгоистичным и циничным трюком»
Принц Уильям, судя по всему, окончательно сжег все мосты и разрушил надежды на восстановление отношений со своим младшим братом. Как сообщают источники издания RadarOnline, наследник британского престола расценивает последние шаги принца Гарри к примирению не как искреннее желание залечить семейные раны, а как «эгоистичный» и «циничный» шаг.
Новая волна обсуждений королевского раздора поднялась после недавнего визита Гарри в Великобританию.
Доверие подорвано окончательно
Во время той поездки герцог Сассекский нашел около часа для краткой встречи со своим отцом, 77-летним королем Карлом III, и 78-летней королевой Камиллой. Однако встречи с Уильямом или 44-летней принцессой Кейт так и не произошло — в тот момент они находились с официальным визитом в Шотландии.
«Уильям убежден, что доверие подорвано окончательно и бесповоротно, — заявляет королевский инсайдер. — Он считает, что последние шаги Гарри продиктованы исключительно его личными интересами, а не заботой о семье. С его точки зрения, нет абсолютно никакого желания бередить старые раны. Каждое действие Гарри и Меган теперь рассматривается сквозь призму их скандальных интервью, мемуаров и документальных фильмов».
«Уильям больше не хочет иметь с Гарри ничего общего»
Журналист и королевский эксперт Морин Каллахан в эфире Sky News также заявила, что между братьями образовалась пропасть, которую уже не преодолеть. По её мнению, единственная гипотетическая возможность для Гарри вернуться в королевскую семью — это полный разрыв с 44-летней Меган Маркл, которую эксперт обвинила в «фальши и неискренности».
«Уильям больше не хочет иметь с Гарри ничего общего, — отметила Каллахан, — Все попытки Гарри наладить контакт с семьей — это лишь эгоистичный и циничный маневр, чтобы спасти собственную репутацию».
Со ссылкой на журналистку Daily Mail Элисон Бошофф, Каллахан добавила интригующую деталь от инсайдера из окружения пары:
«Когда Гарри был без памяти влюблен в Меган, он с радостью позволял ей главенствовать. Ключевое слово здесь — "был". Теперь же, как утверждают источники, пелена с его глаз наконец спала».