Արքայազն Ուիլյամը, կարծես, ամբողջությամբ այրել է բոլոր կամուրջները և կործանել իր կրտսեր եղբոր հետ հարաբերությունները վերականգնելու ցանկացած հույս: RadarOnline-ի աղբյուրների համաձայն, բրիտանական գահի ժառանգորդը արքայազն Հարրիի հաշտեցման վերջին քայլերը համարում է ոչ թե ընտանեկան վերքերը բուժելու անկեղծ ցանկություն, այլ «եսասիրական» և «ցինիկ» քայլ:
Հարրիի Մեծ Բրիտանիա կատարած վերջին այցից հետո թագավորական անհամաձայնությունների մասին խոսակցությունների նոր ալիք բռնկվեց:
Վստահությունը լիովին խախտվել է:
Այդ ուղևորության ընթացքում Սասեքսի դուքսը մոտ մեկ ժամ հատկացրեց իր հոր՝ 77-ամյա թագավոր Չարլզ III-ի և 78-ամյա թագուհի Կամիլայի հետ կարճատև հանդիպմանը: Սակայն Ուիլյամի կամ 44-ամյա արքայադուստր Քեյթի հետ որևէ հանդիպում տեղի չի ունեցել. նրանք այդ ժամանակ պաշտոնական այցով գտնվում էին Շոտլանդիայում:
«Ուիլյամը համոզված է, որ վստահությունը լիովին և անդառնալիորեն խախտվել է»,-ասում է թագավորական ներքին աղբյուրը: «Նա կարծում է, որ Հարրիի վերջին գործողությունները պայմանավորված են բացառապես իր անձնական շահերով, այլ ոչ թե ընտանիքի հանդեպ մտահոգությամբ։ Նրա տեսանկյունից՝ բացարձակապես ցանկություն չկա վերաբացել հին վերքերը։ Հարրիի և Մեգանի յուրաքանչյուր գործողություն այժմ դիտարկվում է նրանց սկանդալային հարցազրույցների, հուշագրությունների և վավերագրական ֆիլմերի պրիզմայով»։
«Ուիլյամը այլևս չի ուզում որևէ կապ ունենալ Հարրիի հետ»։
Լրագրող և թագավորական հարցերով փորձագետ Մորին Քալահանը նույնպես Sky News-ի եթերում հայտարարել է, որ եղբայրների միջև առաջացել է անդունդ, որը այլևս հնարավոր չէ կամուրջ դարձնել։ Նա կարծում է, որ Հարրիի թագավորական ընտանիք վերադառնալու միակ հիպոթետիկ հնարավորությունը 44-ամյա Մեգան Մարքլի հետ լիակատար խզումն է, որին նա մեղադրում է «կեղծիքի և անկեղծության» մեջ։
«Ուիլյամը այլևս չի ուզում որևէ կապ ունենալ Հարրիի հետ»,-նշել է Քալահանը։ «Հարրիի բոլոր փորձերը՝ կապ հաստատելու ընտանիքի հետ, պարզապես եսասիրական և ցինիկ մանևր են՝ սեփական հեղինակությունը փրկելու համար»։
Մեջբերելով Daily Mail-ի լրագրող Ալիսոն Բոշոֆին, Քալահանը ավելացրել է զույգին մոտ կանգնած մի աղբյուրի հետաքրքրաշարժ մանրամասնություն.
«Երբ Հարրին անսահման սիրահարված էր Մեգանին, նա ուրախությամբ թույլ էր տալիս նրան գերիշխել: Այստեղ գլխավոր բառը «էր» է: Հիմա, աղբյուրների խոսքով, կշեռքի կշիռը վերջապես վերացել է նրա աչքերից»:

Prince William has reportedly burned his bridges for good, shattering any remaining hopes of rebuilding a relationship with his younger brother. According to sources for RadarOnline, the heir to the British throne views Prince Harry’s recent overtures toward reconciliation not as a genuine desire to heal family wounds, but as a "selfish" and "cynical" move.
A fresh wave of discussion surrounding the royal rift erupted following Harry's recent visit to the UK.
During that trip, the Duke of Sussex carved out about an hour for a brief meeting with his father, 77-year-old King Charles III, and 78-year-old Queen Camilla. However, no meeting with William or 44-year-old Princess Kate took place, as the couple was away on an official engagement in Scotland at the time. “William is convinced that trust is broken beyond repair,” a royal insider stated. “He believes Harry’s recent moves are driven purely by self-interest rather than a genuine concern for the family. From his perspective, there is zero desire to reopen old wounds. Every action by Harry and Meghan is now viewed through the lens of their explosive interviews, memoirs, and documentaries.”
Appearing on Sky News, journalist and royal commentator Maureen Callahan echoed the sentiment, asserting that the chasm between the brothers is now unbridgeable. In her view, the only hypothetical scenario for Harry to be welcomed back into the royal fold would be a complete split from 44-year-old Meghan Markle, whom the expert accused of being "fake and disingenuous." “William wants nothing to do with Harry anymore,” Callahan noted. “All of Harry’s attempts to reach out to the family are nothing more than a selfish and cynical maneuver to salvage his own reputation.”
Citing Daily Mail journalist Alison Boshoff, Callahan added an intriguing detail from a source close to the couple: “When Harry was head over heels in love with Meghan, he gladly let her take the lead. The key word here is ‘was’. Now, sources claim the veil has finally been lifted from his eyes.”