Ջեսի Քեյվը, որը Հարրի Փոթերի ֆիլմերում մարմնավորում է Լավանդեր Բրաունին, անկեղծորեն խոսել է իր ֆինանսական փրկության մասին։ 39-ամյա դերասանուհու խոսքով՝ OnlyFans էջի բացումն իրեն ավելի շատ գումար է բերել, քան իր ողջ երկար կինոկարիերան։
Ջեսին միացել է հարթակին 2025 թվականի մարտին, հայտնվելով ֆինանսական կործանման եզրին։ Չորս երեխաների մայրը խոստովանել է, որ նյարդային խանգարման հետևանքով որոշել է ընդմիշտ թողնել դերասանական գործունեությունը, բայց բախվել է դաժան իրականության հետ։ «Օրինակ՝ ես չէի կարող աշխատել սուպերմարկետում, քանի որ չէի կարող դայակ վարձել, և չէի ուզում, որ մարդիկ Հարրի Փոթերի կախարդանքներ գոռային ինձ վրա Tesco-ի դրամարկղի մոտ։ Ես նաև չէի կարող վերակրթվել. ես նոր աստիճանի համար գումար չունեմ։ Ես նյարդային խանգարում ունեցա և մտածեցի. «Վերջ, ես ավարտեցի դերասանական արվեստը, ես հանձնվում եմ»։ Բայց ես ընդհանրապես գումար չունեի։ Դա լիակատար հուսահատության կետ էր», - պատմել է դերասանուհին The Times-ին տված հարցազրույցում։
Անկեղծ բովանդակության փոխարեն Քեյվը գտել է բոլորովին յուրահատուկ և նիշային նիշ՝ մազերի տեսանյութեր։ Նա նկարահանում է տեսանյութեր, որտեղ սանրում և հյուսում է իր երկար մազերը՝ հագնվելով էլֆի, սպասուհու և նույնիսկ Լավանդեր Բրաունի։
«Իմ կանոնն այն է, որ մազերը գլխավոր աստղերն են։ Ահա թե ինչպես եմ ես դա արդարացնում։ Ամեն ինչ բառացիորեն մազերի մասին է. մազերի կառուցվածքի մասին։ «Ֆետիշի մասին»։ «Սա շատ, շատ նիշային է»։
Սկզբում դերասանուհին ակնկալում էր մոտ 5000 ֆունտ ստեռլինգ վաստակել և մի քանի ամիս կտևի, բայց նախագիծը «փրկեց նրանց կյանքը» և շարունակվում է ավելի քան մեկուկես տարի։
Հարթակում իր առաջին օրը Ջեսսին վաստակել է ավելի քան 15000 ֆունտ ստեռլինգ (մոտավորապես 20200 դոլար)։ Չնայած որոշ բաժանորդներ հրաժարվել են բաժանորդագրությունից՝ հասկանալով, որ մերկություն չի լինի, նա ստեղծել է հավատարիմ երկրպագուների բազա։
Ֆինանսական կողմից բացի, նախագիծը օգնել է դերասանուհուն հաղթահարել անտեսանելիության զգացողությունը չորս երեխա ունենալուց հետո։ Նա ասում է, որ գնահատել է ուշադրությունը, քանի որ առօրյա կյանքում սովոր էր լայն շապիկներ և մեծ չափսի ակնոցներ կրել՝ մնալով «տարօրինակ կերպար»։
Չնայած իր հաջողությանը, հարթակի ընտրությունն ուներ իր ծախսերը։ Անցյալ տարի Քեյվը հայտնել է, որ իրեն մերժել են մասնակցել Հարրի Փոթերի կոնվենցիային իր OnlyFans հաշվի պատճառով՝ հղում անելով ֆրանշիզայի «ընտանեկան շոուին» և հարթակի կապին պոռնոգրաֆիայի հետ։
Դերասանուհին ինքը չէր վրդովվել այս մերժումից։ «Դա աբսուրդ էր, քանի որ շատ դերասաններ նկարահանվում են սեքսի տեսարաններում և մերկանում են» ֆիլմերում։ Իսկ ես պարզապես խաղում եմ մազերիս հետ։ Բայց ես չեմ նեղվում այն հեռանկարից, որ այլևս չեմ գնալու համաժողովների։ Շուտով կհայտնվի նոր դերասանական կազմ. ժամանակները փոխվում են։ Բացի այդ, ես այնտեղ եմ գնում ավելի քան 15 տարի և ունեմ բազմաթիվ լուսանկարներ ու կախարդական պարագաներ։

Jessie Cave, who played Lavender Brown in the Harry Potter films, has spoken candidly about her financial salvation. According to the 39-year-old actress, launching an OnlyFans page brought her more money than her entire multi-year career in cinema.
Jessie joined the platform in March 2025 when she was on the verge of financial ruin. The mother of four admitted that after a nervous breakdown, she decided to quit acting for good, but faced a harsh reality.
"I couldn't go work in a supermarket, for example, because I couldn't afford a nanny, and I didn't want people shouting Harry Potter spells at me right at the checkout in Tesco. I couldn't retrain either—I don't have the money to get a new degree. I had a breakdown and thought: that's it, acting is over, I give up. But there was no money at all. It was a point of complete despair," the actress shared in an interview with The Times.
Instead of explicit content, Cave found a completely unique and niche market: hair videos. She films clips where she brushes and braids her long hair, dressing up variously as an elf, a maid, or that very same Lavender Brown.
"My rule is that the hair is the main star. That's how I justify it. It's literally about the hair: hair texture. About a fetish. It's very, very niche."
Initially, the actress expected to earn around five thousand pounds and last a couple of months, but the project "saved their lives" and has now been going on for over a year and a half.
On her very first day on the platform, Jessie earned over £15,000 (about $20,200). Although some subscribers unsubscribed once they realized there would be no nudity, she built a loyal fan base.
Aside from the financial side, the project helped the actress cope with feelings of invisibility after having four children. According to her, she appreciated the attention, since in everyday life she is used to wearing baggy T-shirts and huge glasses, remaining a "quirky character."
Despite its success, her choice of platform came with a cost. Last year, Cave revealed that she was banned from a Harry Potter convention because of her OnlyFans account, with organizers citing that the franchise is a "family show" and the platform is associated with pornography.
The actress herself was not upset by the rejection. "It was absurd, because many actors film sex scenes and get naked in movies. And I'm just playing with my hair! But I'm not upset at the prospect of no longer going to conventions. A new cast will appear soon, times are changing. Besides, I went to them for over 15 years and I have enough photos and magical memorabilia."