Ջեսի Քեյվը, որը Հարրի Փոթերի ֆիլմերում մարմնավորում է Լավանդեր Բրաունին, անկեղծորեն խոսել է իր ֆինանսական փրկության մասին։ 39-ամյա դերասանուհու խոսքով՝ OnlyFans էջի բացումն իրեն ավելի շատ գումար է բերել, քան իր ողջ երկար կինոկարիերան։
Ջեսին միացել է հարթակին 2025 թվականի մարտին, հայտնվելով ֆինանսական կործանման եզրին։ Չորս երեխաների մայրը խոստովանել է, որ նյարդային խանգարման հետևանքով որոշել է ընդմիշտ թողնել դերասանական գործունեությունը, բայց բախվել է դաժան իրականության հետ։ «Օրինակ՝ ես չէի կարող աշխատել սուպերմարկետում, քանի որ չէի կարող դայակ վարձել, և չէի ուզում, որ մարդիկ Հարրի Փոթերի կախարդանքներ գոռային ինձ վրա Tesco-ի դրամարկղի մոտ։ Ես նաև չէի կարող վերակրթվել. ես նոր աստիճանի համար գումար չունեմ։ Ես նյարդային խանգարում ունեցա և մտածեցի. «Վերջ, ես ավարտեցի դերասանական արվեստը, ես հանձնվում եմ»։ Բայց ես ընդհանրապես գումար չունեի։ Դա լիակատար հուսահատության կետ էր», - պատմել է դերասանուհին The Times-ին տված հարցազրույցում։
Անկեղծ բովանդակության փոխարեն Քեյվը գտել է բոլորովին յուրահատուկ և նիշային նիշ՝ մազերի տեսանյութեր։ Նա նկարահանում է տեսանյութեր, որտեղ սանրում և հյուսում է իր երկար մազերը՝ հագնվելով էլֆի, սպասուհու և նույնիսկ Լավանդեր Բրաունի։
«Իմ կանոնն այն է, որ մազերը գլխավոր աստղերն են։ Ահա թե ինչպես եմ ես դա արդարացնում։ Ամեն ինչ բառացիորեն մազերի մասին է. մազերի կառուցվածքի մասին։ «Ֆետիշի մասին»։ «Սա շատ, շատ նիշային է»։
Սկզբում դերասանուհին ակնկալում էր մոտ 5000 ֆունտ ստեռլինգ վաստակել և մի քանի ամիս կտևի, բայց նախագիծը «փրկեց նրանց կյանքը» և շարունակվում է ավելի քան մեկուկես տարի։
Հարթակում իր առաջին օրը Ջեսսին վաստակել է ավելի քան 15000 ֆունտ ստեռլինգ (մոտավորապես 20200 դոլար)։ Չնայած որոշ բաժանորդներ հրաժարվել են բաժանորդագրությունից՝ հասկանալով, որ մերկություն չի լինի, նա ստեղծել է հավատարիմ երկրպագուների բազա։
Ֆինանսական կողմից բացի, նախագիծը օգնել է դերասանուհուն հաղթահարել անտեսանելիության զգացողությունը չորս երեխա ունենալուց հետո։ Նա ասում է, որ գնահատել է ուշադրությունը, քանի որ առօրյա կյանքում սովոր էր լայն շապիկներ և մեծ չափսի ակնոցներ կրել՝ մնալով «տարօրինակ կերպար»։
Չնայած իր հաջողությանը, հարթակի ընտրությունն ուներ իր ծախսերը։ Անցյալ տարի Քեյվը հայտնել է, որ իրեն մերժել են մասնակցել Հարրի Փոթերի կոնվենցիային իր OnlyFans հաշվի պատճառով՝ հղում անելով ֆրանշիզայի «ընտանեկան շոուին» և հարթակի կապին պոռնոգրաֆիայի հետ։
Դերասանուհին ինքը չէր վրդովվել այս մերժումից։ «Դա աբսուրդ էր, քանի որ շատ դերասաններ նկարահանվում են սեքսի տեսարաններում և մերկանում են» ֆիլմերում։ Իսկ ես պարզապես խաղում եմ մազերիս հետ։ Բայց ես չեմ նեղվում այն հեռանկարից, որ այլևս չեմ գնալու համաժողովների։ Շուտով կհայտնվի նոր դերասանական կազմ. ժամանակները փոխվում են։ Բացի այդ, ես այնտեղ եմ գնում ավելի քան 15 տարի և ունեմ բազմաթիվ լուսանկարներ ու կախարդական պարագաներ։

Исполнительница роли Лаванды Браун в фильмах о Гарри Поттере Джесси Кейв откровенно рассказала о своем финансовом спасении. По словам 39-летней актрисы, запуск страницы на OnlyFans принес ей больше денег, чем вся ее многолетняя карьера в кино.
Джесси присоединилась к платформе в марте 2025 года, оказавшись на грани финансового краха. Мать четырех детей призналась, что после нервного срыва решила окончательно завязать с актерством, но столкнулась с суровой реальностью.
«Я не могла пойти работать, например, в супермаркет, потому что не могла позволить себе няню, да и не хотела, чтобы мне кричали заклинания из Гарри Поттера прямо на кассе в Tesco. Переучиться я тоже не могла — у меня нет денег на получение новой степени. У меня случился срыв, и я подумала: всё, с актерством покончено, я сдаюсь. Но денег не было вообще. Это была точка полного отчаяния», — поделилась актриса в интервью The Times.
Вместо откровенного контента Кейв нашла совершенно уникальную и нишевую нишу — видео с волосами. Она снимает ролики, где расчесывает и заплетает свои длинные волосы, переодеваясь то в эльфа, то в горничную, то в ту самую Лаванду Браун.
«Мое правило — волосы главная звезда. Так я это оправдываю. Это буквально о волосах: текстуре волос. О фетише. Это очень, очень нишево».
Изначально актриса рассчитывала заработать около пяти тысяч фунтов и продержаться пару месяцев, но проект «спас их жизни» и продолжается уже больше полутора лет.
В первый же день на платформе Джесси заработала более 15 000 фунтов (около $20 200). Хотя часть подписчиков отписалась, поняв, что обнаженки не будет, у нее сформировалась база преданных фанатов.
Помимо финансовой стороны, проект помог актрисе справиться с чувством невидимости после рождения четверых детей. По ее словам, ей было приятно это внимание, ведь в обычной жизни она привыкла носить мешковатые футболки и огромные очки, оставаясь «чудаковатым персонажем».
Несмотря на успех, выбор платформы имел и свои издержки. В прошлом году Кейв рассказала, что ей отказали в участии в конвенции по «Гарри Поттеру» из-за ее аккаунта на OnlyFans, сославшись на то, что франшиза — это «семейное шоу», а платформа ассоциируется с порнографией.
Саму актрису этот отказ не расстроил. «Это было абсурдно, ведь многие актеры снимаются в постельных сценах и обнажаются в кино. А я просто играю со своими волосами! Но я не расстраиваюсь из-за перспективы больше не ездить на конвенции. Скоро появится новый каст, времена меняются. К тому же я ездила на них больше 15 лет и у меня достаточно фото и волшебной атрибутики».