Տասնյակ սիրված ռեփերների, հիփ հոփ մշակույթի ներկայացուցիչների ու ռոք երաժիշտների համար չինական հեռուստաեթերն այսուհետ փակ կլինի։
Time-ի փոխանցմամբ՝ ՉԺՀ մամուլի, ռադիոյի, կինեմատոգրաֆիայի և հեռուստատեսության հարցերով պետական վարչությունը որոշում է կայացրել արգելել հեռուստաեթերում ժամանակակից ենթամշակույթների ներկայացուցիչների ցուցադրումը։ Արգելքը տարածվելու է դաջվածքներով կատարողների, «անճաշակ» ու «գռեհիկ» արտիստների, գաղափարական ցածր մակարդակով և արատավորված վարկանիշով արտիստների վրա։
Բացի դրանից, չի կարելի ցուցադրել ենթամշակույթը՝ այսինքն ոչ պաշտոնական մշակույթը, ու ապաբարոյական մշակույթը։
Նման որոշում է կայացվել այն բանից հետո, երբ հանրահայտ Singer հեռուստամրցույթից հեռացրել են Gai հանրահայտ ռեփերին (իսկական անունը՝ Չժոու Յան)։ Նրա ձայնագրությունները ջնջվել են նաև Hunan TV-ի YouTube պաշտոնական էջից՝ առանց որևէ բացատրության։
Հունվարին ևս մեկ հանրահայտ ռեփեր՝ Վան Հաոն, որը ելույթ էր ունենում PG One մականունով, ստիպված է եղել ներողություն խնդրել, երբ նրա երգերից մեկը քննադատել են նարկոմշակույթի փառավորման ու կանանց վրա հարձակումների համար։

Десятки популярных рэперов, представителей хип-хоп культуры и рокеров оказались за бортом китайских телевизионных шоу т вообще программ.
Как сообщает Time, главное государственное управление по делам прессы, печати, радиовещания, кинематографии и телевидения КНР приняло решение запретить появление на телевидении представителей современных субкультур. Под запрет попали артисты с татуировками, «безвкусные» и «вульгарные» артисты, артисты с низким идеологическим уровнем, артисты с запятнанной репутацией.
Кроме того, нельзя показывать субкультуру (то есть неформальную культуру) и деморализующую (декадентскую) культуру.
Такое решение было одобрено после того, как из популярного телеконкурса Singer убрали известного рэпера GAI (настоящее имя — Чжоу Янь). Его записи исчезли и с официального канала Hunan TV на портале YouTube без официального объяснения.
В январе еще один знаменитый рэпер Ван Хао, выступающий под псевдонимом PG One, был вынужден принести извинения, когда одну из его песен раскритиковали за прославление наркокультуры и нападки на женщин.