Ռուս հայտնի հաղորդավարուհի եւ երգչուհի Օլգա Բուզովան օրերս մրցույթ էր հայտարարել «Она не боится» երգի cover տարբերակի համար, ինչի արդյունքում ընտրել էր երեք հաղթողների, որոնց թվում էր նաեւ 16-ամյա հայուհի Միլյա Օհանեսյանը: Պարզվում է՝ աղջիկն արդեն ծանոթ է Բուզովայի հետ եւ մեկ անգամ չէ, որ զարմացրել է ռուսական շոու բիզնեսի աստղին իր կատարումներով: NEWS.am STYLE-ը զրուցել է Բուզովային տպավորած հայուհու հետ, որը թեեւ ծնվել ու մեծացել է Ռուսաստանում, այսօր ապրում ու սովորում է հայրենիքում:
Միլյան մեզ պատմել է Օլգա Բուզովայի հետ ծանոթության, նրանից ստացած խորհրդի եւ անսպասելի հաղթանակի մասին:
«Մինչ այս cover-ը՝ 2016 թ-ին, նկարահանել եմ Օլգա Բուզովայի՝ «Под звуки поцелуев» առաջին երգի cover-ը: Այդ ժամանակ Օլգան նկատեց ինձ ու սկսեց ամեն հարցում ոգեւորել՝ այն տարածելով իր էջերում: Այդ պահից սկսած մի շարք երկրպագուներ ձեռք բերեցի, ինձ անծանոթ մարդիկ հաճելի նամակներ էին գրում, ինչն էլ ավելի էր ոգեւորում ինձ:
Գրեթե մեկ տարի է անցել իմ առաջին cover-ի թողարկումից հետո: Այս ընթացքում քննություններիս էի պատրաստվում եւ, ցավոք սրտի, այլ կատարումներ չէի տեղադրում, էջս մի փոքր պասիվացել էր:
Սակայն 2017 թ-ի ավարտին հասկացա, որ պետք է զբաղվեմ այն բանով, ինչն ինձ իսկապես հոգեհարազատ է, ու դրանով կիսվեմ նաեւ հետեւորդներիս հետ: Հետո արեցի իմ հաջորդ cover-ը, որն Atesha-ի «Антибиотик мой» երգի հիման վրա էր, իսկ դրա ստեղծման հարցում ինձ օգնեց Նիկ Էգիբյանը: Հենց այդ cover-ը ինձ մեծ հաջողություն բերեց:
Ինչ վերաբերում Օլգայի արվեստին՝ այն ինձ շատ է դուր գալիս: Նույնիսկ չգիտեի, որ «Она не боится» երգի համար մրցույթ է հայտարարված: Պարզապես հետեւորդներիս շրջանում հարցում անցկացրեցի, թե որ երգի cover-ը կցանկանային, որ ներկայացնեի, ու նրանցից շատերը Բուզովայի հենց այդ երգի անունը նշեցին: Երբ ձայնագրեցի cover-ն, ու այն հայտնվեց համացանցում, հետեւորդներիցս մեկն ինձ ուղարկեց Օլգայի գրառումն այն մասին, որ նա մրցույթ էր հայտարարել: Դրանից հետո ես ամեն հնարավոր հեշթեգ օգտագործեցի, որպեսզի նա ինձ նկատեր»,-պատմում է Միլյան՝ հավելելով.
«Սա ավելի շատ ոչ թե հաղթանակ եմ համարում, այլ աջակցություն՝ Օլգայի կողմից: Նրա շնորհիվ շատ մարդիկ լսեցին ու դեռ կլսեն իմ մասին: Գիտեմ, թե երբեմն որքան շատ են որոշ արտիստներ աշխատում իրենց ստեղծագործական կյանքի վրա, եւ ոչ բոլորին է հաջողվում հասնել այն հաջողությանը, որին ես հասա այսքան կարճ ժամանակահատվածում: Բացի Օլգայից՝ էլի երգիչների երգեր եմ երգել եւ նրանք բոլորն էլ ինձ նկատել ու աջակցել են: Դա ինձ մեծ հույս ու հավատ է փոխանցում»:
Հայուհու եւ Օլգայի առաջին հանդիպումը կայացել է 2016 թ-ին՝ հաղորդավարուհի-երգչուհու առաջին սինգլի շնորհանդեսի ժամանակ.
«Այդ օրը մենք հանդիպեցինք ու ծանոթացանք: Նրա բարության մասին անվերջ կարելի է խոսել… Նա ինձ այնպես ընդունեց, ասես մենք ամբողջ կյանքում ծանոթ ենք եղել: Դա շատ հաճելի էր ինձ համար:
Նա ինձ մի շարք խորհուրդներ տվեց, որոնք մինչ օրս մտապահում եմ եւ միշտ հիշում այդ օրն ու նրա խոսքերը՝ լինել ուժեղ, գնալ միայն առաջ դեպի հաղթանակ եւ հասնել այնպիսի արդյունքի, որից ինքդ էլ հաճույք կստանաս: Նրա այդ խոսքերից հետո ուղղակի չէի կարող ձեռքերս ծալել ու ոչինչ չանել»,-պատմում է նա՝ շարունակելով.
«Այն ամենը, ինչին այսօր հասել եմ, նրա աջակցության շնորհիվ է: Ինձ նաեւ շատ են օգնել իմ տաղանդավոր ընկերները՝ Նիկ Էգիբյանն ու ArtFel Production-ի ներկայացուցիչները»:
Այժմ Երեւանի պետական բժշկական քոլեջի ուսանողուհի Միլյան նշում է. «Հետագայում մտադիր եմ մասնակցել մեծ նախագծերի, որոնց մասին ավելի ուշ կիմանաք»:

На прошлой неделе Ольга Бузова объявила конкурс на лучший кавер своей песни «Она не боится», и определила трех победителей.
Все трое заняли первое место, о чем Бузова сообщила в своем Instagram. Одной из трех победительниц стала 16-летняя Миля Оганисян, с которой NEWS.am STYLE связался и разузнал, как Миля познакомилась с Олей и как впечатлила ее (и не раз) своими выступлениями. Кстати, Миля родилась в России, а учится и живет в Армении.
«В 2016 году я записала свой первый кавер на первую песню Ольги Бузовой «Под звуки поцелуев», где Ольга заметила мое творчество, и поддержала меня, сделав репост. Я получала письма с благодарностью от незнакомых людей и это меня одушевляло.
После первого кавера прошeл ровно год я готовилась к экзаменам и, к сожалению, я не опубликовывала больше каверов.
В конце октября 2017 года я окончательно пришла к тому, что должна заняться своим любимым делом и делиться этим с людьми!!!!)))) Первый мой кавер был на песню Atesha – «Антибиотик мой», в создание этого кавера мне помогал Nick Egibyan, именно этот кавер принес мне большой успех!!!!
И с этим кавером, большинство людей стали меня узнавать, и даже называть - «оооо эта же девочка Антибиотик».
Творчество Оли мне очень нравится, я даже не знала, что проходит конкурс именно на песню «Она не боится», я сделала опрос у своих подписчиков, спросив их, на какую песню они от меня хотят следующий кавер.
Большинство моих подписчиков посоветовали сделать кавер на песню Оли.
Когда я записала кавер и он уже появился в сети, одна из подписчиц , отправила мне пост Оли, что у неё проходит конкурс !!!!
И после чего я отметила, все конкурсные хештеги, чтобы она меня заметила», -рассказывает Миля, которая добавила, что не оценивает выбор Оли как свою победу, а воспринимает ее как поддержку.
«Это скорее всего не победа, а поддержка моего творчества со стороны Ольги. Много людей благодаря ей услышали и услышат обо мне и о моем творчестве!!!! Я знаю, как многие ребята трудятся и работают над собой и своим творчеством и не у всех получается добиться за короткий срок такого результата, как у меня!!! Чьи бы я песни не исполняла, все исполнители этих песен видели и поддерживали меня, это даёт мне большую надежду и веру», - отмечает Миля.
«Первая наша встреча с Ольгой была в 2016 году, после презентации её первой сольной песни «Под звуки поцелуев». Именно там мы с ней встретились и познакомились.
Она меня так приняла, как будто мы с ней были знакомы всю жизнь, это было очень приятно. Она дала мне полезные советы и наставления, и чтобы я не делала всегда вспоминаю этот день и все что она мне сказала:
«Быть сильной идти только вперёд к победе и добиваться результата от которого ты бы сама кайфовала». Ее слова сильно подействовали на меня.
«Я родилась в Приморском крае, но мои родители родом из Армении. Детство я провела в России.
Закончила Среднюю образовательную школу там. И музыкальную тоже. Получила красный аттестат!
У меня был большой выбор, куда-то полететь учиться !!!!
Но мое сердце подсказало мне, что нужно вернуться на Родину, и продолжить учебу там, и вот в сентябре 2017 года я прилетела в Армению, я очень довольна своим выбором.
Учусь в Государственном Медецинском колледже, занимаюсь профессионально вокалом, и за одно посещаю уроки фортепиано.
В дальнейшем буду участвовать в больших проектах, думаю, остальное вы сами все увидите!!!!», - заключает Мила.