Քանյե Ուեսթը` Քիմ Քարդաշյանից բաժանվելու եւ ինքնասպանության մտքերի մասին
Քիմ Քարդաշյանն օրերս պատմել է իր զգացողությունների մասին, երբ նրան կողոպուտելուց երկու տարի անց կրկին Փարիզ էր վերադարձել:
«Շատ զգացմունքային ճամփորդություն էր։ Ես շատ հանգիստ էի, քանի որ փորձս ինձ ստիպում է շատ բաների այլ դիտակետից նայել։ Զուտ հոգեպես ինձ համար բարդ չէր, նույնիսկ ինչ-որ չափով թարմանում ես, երբ առերեսվում ես քո վախին։ Ես անիմաստ եմ համարում մշտապես դեպրեսիվ վիճակում գտնվելը, ես միշտ առաջ եմ գնում; Ես իմ մանտրան ունեմ՝ զգա ու անցիր առաջ»,- նշել է Քիմը։
Իր հերթին Քանյե Ուսեթը New York Times-ի հետ հարցազրույցում հիշել է այն ժամանակը, երբ Քիմը Փարիզից վերադարձել էր ԱՄՆ եւ որոշ ժամանակ անց ռեփերի մոտ համերգի ժամանակ նյարդային խամգարում էր տեղի ունեցել:
«Ես զգացի, որ իմ էներգիան լքել է ինձ: Շատ ծանր էր ինձ համար, ես ջախձջախված էի: Այդ տարի, սակայն ավելի ուշ, ես խոսեցի ստրկության մասին (Քանյե Ուեսթը Հյուսիսային Ամերիկայում սեւամորթների բազմադարյա գերությունն անվանեց գերիների անձնական ընտրություն, այսպիսով վրոդվմունքի ալիք բարձրացրեց, ինչպես միշտ ռեփերին չհասկացան). Ես զանգահարեցի իմ ընտանիքի անդամներին, որպեսզի հարցնեմ, թե որքան է զայրացած Քիմը եւ արդյո՞ք նա ցանկանում է բաժանվել ինձնից»:
«Սակայն, Քիմը միշտ ինձ քաջալերում է, անգամ երբ նա ինձ հետ համաձայն չէ, սակայն ինձ վրա բոլորն են հարձակվում: 2016թ.-ին ինձ մոտ խանգարում եղավ եւ ես մտածում էի ինքնսպանության մասին: Չէ՞ որ դա միշտ պահեստային տարբերակ է: Ես երջանիկ եմ, որ չգնացի այդ քայլին, սակայն հաճախ եմ մտածել դրա մասին: Ինձ միշտ սխալ են հասկանում, ես կարծես մի մարդ լինեմ, ում մեղադրում են այն հանցագործության համար, որը նա չի կատարել», - նշել է 41-ամյա ռեփերը:

Канье Уэст о разводе с Ким Кардашян и мыслях о самоубийстве
Ким Кардашян рассказала на днях о своих чувствах, когда вернулась в Париж два года спустя после ограбления.
«Это было очень эмоциональное путешествие. Я была очень спокойна, так как мой опыт заставил меня взглянуть на многие вещи с другой стороны. Чисто ментально мне не было сложно, это освежает, когда вы лицом к лицу оказывайтесь перед своим страхом. Для меня не имеет смысла постоянно находиться в депрессивном состоянии, я всегда иду вперед. У меня есть моя мантра – прочувствуй и продолжай», - отметила Ким.
В свою очередь Канье Уэст в интервью New York Times вспомнил то время, когда Ким прилетела из Парижа в США и спустя некоторое время у рэпера случился нервный срыв во время концерта, а также поговорил о разводе с Ким Кардашян и мыслях о самоубийстве
«Я чувствовал, что моя энергия покинула меня. Мне было тяжело, я был опустошен. Позже в этом году, когда я говорил про рабство – (Канье Уэст назвал многовековое рабство чернокожих в Северной Америке личным выбором порабощенных, чем вызвал волну негодования, но как всегда рэпера не поняли) – я звонил членам своей семьи спросить, насколько рассержена Ким, и намерена ли она бросить меня.
Но Ким меня всегда поддерживает, даже когда она не согласна со мной, но меня все атакуют, Ким всегда со мной. В 2016-м году у меня был срыв, и я думал о самоубийстве. Ведь это всегда запасной вариант. Я счастлив, что не решился на это, но слишком часто думал об этом все время. Меня всегда неправильно понимают, я как человек, который попал в суд и его обвиняют в преступлении, которого он не совершал», - отметил 41-летний рэпер.