«Արդարարությունը կհաղթանակի». «Գահերի խաղ»-ի դերասանուհին բացահայտել է սերիալի գաղտնիքները
Դերասանուհի Նատալի Էմանուելը, ով «Գահերի խաղը» սերիալում մարմնավորում է Միսանդեայի կերպարը, պատմել է՝ ինչ սպասել վերջին սերիայից։ Նրա խոսքով՝ սերիալի վերջում արդարարությունը կհաղթանակի, հայտնում է The Sun-ը։
«Դա համոզիչ կլինի, եւ ավելի լավը, քան ցանկացած սերիա, որը նկարահանվել է մինչ այդ»,- սերիալի վերջին էպիզոդը մեկնաբանել է դերասանուհին՝ հավելելով, որ ավարտը «քաղցր-թթու» կլինի, բայց արդարացի ու փայլուն։ Նրա կարծիքով՝ երկրպագուները հիասթափություն չեն ապրի, քանի որ ստեղծողներին հաջողվել է պահպանել սերիալի բարձր որակը։
29-ամյա դերասանուհին նաեւ խոստովանել է, որ կկարոտի աշխատանքին եւ «զարմանալի դերասանական կազմին»։ Էմանուելը պատմել է, որ «Գահերի խաղը» փոխել է իր կյանքը, քանի որ մինչ դրանում նկարահանվելը ստիպված է եղել աշխատել մանրածախ առեւտրի ոլորտում, թեեւ ցանկություն է ունեցել նկարահանվել ֆիլմերում։
Ավելի վաղ Մեյսի Ուիլյամսը եւս խոսել է սերիալի ավարտի մասին՝ հայտարարելով, որ ոչ ոք բավարարված չի լինի վերջին սերիայով։
«Գահերի խաղ»-ի վերջին եթերաշրջանի ցուցադրությունը կսկսվի ապրիլի 14-ին։ Orange Cinema Series ֆրանիսկան հեռուստացանցի տվյալներով՝ առաջին երկու սերիաները կլինեն 60, մյուսները՝ 80 րոպե տեւողությամբ։

«Справедливость восторжествует»: Актриса из «Игры престолов» раскрыла тайны финала
Исполнительница роли Миссандеи в «Игре престолов», актриса Натали Эммануэль рассказала, чего ждать от последней серии фильма. По ее словам, в конце сериала справедливость восторжествует. Об этом сообщает The Sun.
«Это будет удивительно, и это будет круче, чем любые серии, снятые до этого», — прокомментировала артистка последний эпизод шоу. Она добавила, что финал будет кисло-сладким, но при этом справедливым и блестящим. По ее мнению, фанаты не будут разочарованы, так как  создателям удалось сохранить высокое качество сериала.
29-летняя актриса также призналась, что будет скучать по работе и «удивительному актерскому составу».  Эммануэль рассказала,что  «Игра престолов» изменила ее жизнь, так как до участия в шоу она была вынуждена работать в розничной торговле, несмотря на желание сниматься в кино.
Ранее Мэйси Уильямс также, как и Эммануэль сливала концовку сериала. Она заявила, что никто не останется удовлетворен последней серией.
Последний сезон «Игры престолов» стартует 14 апреля. Согласно данным французской телесети Orange Cinema Series, две первые серии будут идти по часу, остальные четыре — по 80 минут.