Ինչ ապրումներ են ունենում կենդանակերպի նշանները բաժանվելիս
Օրիորդ Այծեղջյուրին, իրականում, ավելի հեշտ է սպանել, քան լքել։ Եվ ոչ թե այն պատճառով, որ նա մինչև վերջ կպայքարի տանջալից հարաբերությունների համար,  այլ նրա համար, որպեսզի հասկանա, թե ինչու ամեն բան վատ ավարտվեց։ «Չէ, դու բացատրի, բացատրի, ասացի»։
Հող ու մոխիր։ Հուսահատություն ու ապոկալիպսիս։ Աշխարհը փուլ է եկել և երբեք էլ ոչինչ չի լինի: Ահա թե ինչ է զգում օրիորդը, երբ ավարտվում են հարաբերությունները։ Այնպես որ, նա գնում է տուն և այնտեղ լուռ կուչ է գալիս բազմոցի ետևում՝ մահանալու։ Իր ամբողջ կյանքի սերն ավարտված է, ուրեմն միտք չունի շարունակել իր անիմաստ թշվառ գոյությունը։ Չնայած մեկ-երկու շաբաթից նա հարություն կառնի և նորից կսիրահարվի։ Ընդմիշտ։
Ուզու՞մ ես երջանկացնել Ձկնիկին, լքիր նրան։ Չէ, իսկապես։ Հենց որ Ձկնիկի սիրեցյալը սկսի մտորել հարաբերությունների շուրջ, Ձկնիկն արդեն ամեն բան կհասկանա և կորոշի «Չկա տղամարդ՝ չկա խնդիր»։ Սակայն սա պատճառ չէ հաճույքներից զրկվելու։ Այդ իսկ պատճառով Ձուկը սկսում է տառապել։ Շատ գեղեցիկ, ինչպես կինոներում՝  «Օ՜, դաժան ճակատագիր, ինչու՞ ես այսքան անգութ իմ հանդեպ»,- և ուշագնաց կլինի։ Հանդիսատեսը՝ կարեկցանքի արցունքներն աչքերին, ծաղկեփնջեր է նետում Ձկնիկի որտքերի տակ։
Խոյ օրիորդը, լսելով «Ներիր, սիրելիս, մեր միջև ամեն բան ավարտված է», վերածվում է սարսափելի աղետի։ Ահարկու աղետի։ Նա ոչնչացնում է բնակարանը (իր սեփական), փշրում է մեքենան (տականք դավաճանի) և ջարդում է սեղանը (մոտակա բարում)։ Եվ այսքանով հանդարտվում է, որովհետև հանկարծ հասկանում է, որ այս մուֆլոնն իրեն արժանի չէր։
Ցուլ օրիորդին հեռվից է պետք լքել։ Ցանկալի է մեկ այլ մայրցամաքից։ Որովհետև Ցուլը հոգևոր զրույցների վրա ժամանակ չի վատնում, այլ միանգամից փորձում է այս ոճրագործի գլուխը պոկել։ Եվ շատ հաճախ դա նրա մոտ ստացվում է։ Սակայն, եթե տականքը ողջ մնաց, կարող է հանգիստ ապրել. Ցուլն ամեն բան կների․․․ 10 տարի հետո։ Եվ մի օր փողոցում պատահաբար հանդիպելիս կասի՝ «Դե լավ մի դողդողա, ձեռք չեմ տա։ Արի գնանք խմելու»։
Երկվորյակները շատ տարօրինակ են արձագանքում բաժանման լուրին։ Համենայնդեպս նրանք, ով որոշում է լքել Երկվորյակներին, այդպես էլ ոչինչ չեն հասկանում։ Որովհետև պատրաստվում ես լուրջ խոսակցությանը, տանջվում ես խղճի խայթից, մտածում ես, թե ինչպես անցավ բացատրել և վերջապես, հավաքելով ողջ քաջությունդ, ասում ես «Ներիր, սիրելիս․․․», իսկ օրիորդ Երկվորյակը պատասխանում է «Ի՞նչ։ Դուք ինձ լքու՞մ եք։ Իսկ Դուք ո՞վ եք»:
Խեցգետինները չափազանց ցավոտ են տանում բաժանումը, բայց աշխատում են դա ցույց չտալ։ Այլապես բոլորը կփորձեն խոցել հոգին, իսկ այնտեղ առանց դա էլ ավերակներ են։ Դրա համար էլ օրիորդ Խեցգետինը փորձում է ամբողջությամբ թաքնվել իր կաղապարում՝ ամբողջ էությամբ մտնելով աշխատանքի և հորինված «շատ կարևոր գործերի» մեջ։ Այսինքն, նա արցունքախեղդ կլինի եռամսյակային հաշվետվության, կարկանդակի խմորի, լոլիկի մարգի մեջ, բայց անյպես, որ ոչ ոք չտեսնի։
Առյուծները իսկական կատվի բնազդ ունեն, և նրանք կանխազգում են մոտեցող բաժանումը մինչ տղամարդը նույնիսկ կմտածի դրա մասին։ Եվ, անկասկած, Առյուծ օրիորդը ուղղակի չի հանդուրժի այսպիսի բացահայտ անկումը, չէ որ Առյուծներին չեն լքում։ Նա ինքը կլքի նրան՝ այս տականքին։
Կույսի կարգախոսը՝ «Վերլուծիր սա»։ Այսինքն, վերլուծիր ամեն բան, այդ թվում նաև սիրային հարցում։ Կույսը չի արտասվի, այլ հետևություններ կանի և կգրանցի նոթատետրում։ Կարևորը՝ չլքել Կույսին արցունքներն աչքերին, չառաջարկել ժամանակավոր բաժանում, որովհետև նա կսկսի վերլուծել նաև սա։ Եվ այդժամ՝ վայ․․․ Այդժամ ինչ-որ մեկի գլուխը կարող է հանկարծ պայթել, որովհետև այսպիսի «խոշոր» տրամաբանական կառույցները ամեն գլխում չեն տեղավորվի։ Կարծում եմ, պետք չէ բացատրել, թե ում գլուխն է դա լինելու. հաստատ Կույսի գլուխը չէ։
Կշեռքները շատ հեշտ են տանում բաժանությունը։ Նույնիսկ երախտագիտությամբ՝ շնորհակալ եմ նրանից, Աստված թող առողջություն տա նրան։ Չնայած վերջնական խոսակցությունից հետո օրիորդ Կշեռքը, միևնույնն է, հուսահատության մեջ է ընկնում, որովհետև նրան սկսում է հետևել երկրպագուների ամբոխը, որն այս պահին շատ երկար էր սպասում։ Եվ կրկին ես պիտի ընտրե՞մ։ Այս ի՞նչ բան է․․․
Անհասկանալի է, թե ինչու են տղամարդիկ լքում Կարիճ օրիորդին։ Կան ինքնասպանության  ուրիշ, ավելի հետաքրքիր միջոցներ։ Չէ որ հենց Կարիճը լսի «Ներիր, մենք պետք է բաժանվենք» արտահայտությունը, նրա գլխում մի զսպանակ կպոկվի, որը հնարավոր չի լինի կրկին ամրացնել։ Կարիճը կսկսի նախագծել վրեժ լուծելու պլան՝ դաժան, անխիղճ, ստորացուցիչ և, իհարկե, անխուսափելի։
Աղեղնավոր օրիորդը ճակատագրի այս հարվածն ընդունում է հպարտ։ Նա չի հարցնում պատճառների մասին, չի առաջարկում փորձել կրկին և ընդհանրապես ոչինչ չի ասում։ Նա լուռ գնում է տուն և օրերով պառկած մնում։ Եվ վեր է կենում, կարծես ոչինչ չի պատահել և գնում է զվարճանալու, բայց շատ սանձարձակ է զվարճանում։

Как знаки зодиака переживают расставание?
Барышню-Козерога, на самом деле, проще убить, чем бросить. И не потому, что она до последнего будет хвататься за агонизирующие отношения, вовсе нет. А потому, что она хочет понять — почему все заканчивается. Нет, ты объясни! Объясни понятно, я сказала!!!
Пепел и тлен. Безысходность и апокалипсис. Мир сломался,и больше не будет ничего, — вот что чувствует барышня-Водолей, когда отношения заканчиваются. Поэтому она молча уходит, идет домой и там тихонечко ложится в щель за диваном. Умирать. Любовь всей ее жизни закончилась, а значит, ни к чему продолжать бессмысленное и жалкое существование. Правда, через пару недель она подумает: «Ой, чего это я?», воскреснет и немедленно влюбится снова. Навсегда!
Хочешь сделать Рыбку счастливой — брось ее! Нет, правда. Возлюбленный Рыбки только-только начнет размышлять над отношениями, а Рыбка уже все поняла и решила, что «Помер Никодим — да и хрен с ним». Но это же не повод лишать себя удовольствия! Поэтому Рыба будет страдать. Очень красиво страдать, как в кино: «О, жестокая судьба, за что ты так немилосердна ко мне?!» И — хлоп! — в обморок. Зрители умываются слезами сочувствия и бросают к ногам Рыбки букеты.
Барышня-Овен, услышавшая «Прости, дорогая, между нами все кончено!», превращается в стихийное бедствие. В страшное стихийное бедствие! Она разносит квартиру (свою), разбивает бейсбольной битой машину (подлого предателя) и ломает стойку (в ближайшем баре). И на этом успокаивается. Потому что внезапно понимает, что этот муфлон был ее недостоин.
Бросать барышню-Тельца нужно на расстоянии. Желательно с другого материка. Потому что Телец не тратит время на душевные разговоры,а сразу пытается откусить этому негодяю голову. И чаще всего преуспевает в этом благом начинании. Но если подлец выживет,то может жить спокойно: Телец все простит. Лет через 10. И, случайно встретив бывшего на улице, скажет: «Ой, да не трясись ты, не трону! Пойдем выпьем!»
Близнецы реагируют на расставание очень странно. Во всяком случае те,кто решился бросить Близнецов, так ничего и не поняли. Потому что готовишься к серьезному разговору, испытываешь муки совести,думаешь, как бы так помягче объясниться, и, наконец, собравшись с духом говоришь: «Прости, дорогая…» А барышня-Близнецы отвечает: «А? Что? Вы меня бросаете? А вы вообще кто?!»
Раки переживают расставание крайне болезненно, но стараются никому этого не показывать. А то начнут же в душу лезть немытыми руками,а там, в душе, и так разруха. Поэтому барышня-Рак старается с головой спрятаться в панцирь: в работу и в придуманные «очень важные дела». Ну, то есть, она будет рыдать в квартальный отчет, в тесто для пирога,в грядку с помидорами и в котика. Но так, чтобы никто не видел.
У Львиц истинно кошачье чутье, поэтому они знают о грядущем разрыве до того, как мужчина об этом вообще задумается. И, естественно, Львица просто не может допустить такого вопиющего фейла: Львиц не бросают! Поэтому она бросит его сама. Заранее. Козла этого!
Девиз Дев: «Анализируй это!» В смысле — анализируй все, в том числе и дела сердечные. Дева не будет рыдать в подушку, а сделает выводы и запишет в книжечку. Главное — не устраивать Деве долгих слезливых прощаний и хождений туда-сюда: не надо предлагать расстаться«на время», потому что она начнет анализировать и это тоже. И тогда ой. Тогда у кого-нибудь голова может лопнуть случайно, потому что такие громоздкие логические конструкции не во всякую голову влезут. Не надо объяснять, чья это будет голова, да? Не Девы определенно.
Весы переживают расставания очень легко. Даже с благодарностью. Этот прекрасный человек просто взял, да и сам принял решение — вот спасибочки, и дай бог ему здоровьица! Правда, после окончательного разговора барышня-Весы все равно впадет в уныние. Потому что ее начнет осаждать толпа поклонников, которые только и выжидали этого момента. И это же опять выбирать! Что ж такое-то, а?!
Мы не очень понимаем, зачем мужчины решаются бросить барышню-Скорпиона. Есть много других, гораздо менее затейливых способов самоубийства. Ведь как только барышня-Скорпион услышит слова«Извини, нам нужно расстаться», в ее голове щелкнет тумблер, который невозможно перевести в обратное положение. Скорпион начнет разрабатывать план мести. Жестокой. Беспощадной. Унизительной. И неизбежной, разумеется.
Барышня-Стрелец воспринимает этот удар судьбы гордо. Она не спрашивает о причинах, не предлагает попробовать сначала и вообще ничего не говорит. Она молча уходит домой и сутки лежит лицом в подушку. А встает, как ни в чем ни бывало, и отправляется веселиться. Очень отвязно веселиться. Клин клином вышибают, ага.