Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստուհի Իրինա Ալեգրովան հրաժեշտ է տալիս իր երկրպագոuներին։ Նա ավարտում է իր շրջագայությունն ու պատրաստվում պարզապես վայելել կյանքը, հաղորդում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ «Ես հասկացա, որ կյանքում շատ բան եմ բաց թողել։ Ուզում եմ վայելել ընտանիքիս ու կենցաղի հետ շփումը։ Անել այն ամենն, ինչ անում են սովորական մարդիկ», - լրագրողներին ասել է երգչուհին։
Երկրպագուներն Ալեգրովային որպես հրաժեշտի նվեր հանձնել են երկու ձեռքով հախճապակե սիրտ բռնած եւ «Մեր սրտերի կայսրուհուն» գրությամբ արձանիկ։ Իսկ Ալեգրովան նշեց, որ թեկուզեւ շատ գնահատում է նվերը, սակայն կնախընտրեր ձկնորսական կարթ ստանալ։ Պարզվում է, Իրինային ձկնորսություն անել սովորեցրել է Վալերի Լեոնտեւը, ով անձամբ տանել չի կարող այն։ Այս զբաղմունքը երգչուհուն այնքան է դուր եկել, որ նա որոշել է «թոշակի անցնելուց» հետո իր ողջ ազատ ժամանակը նվիրել դրան։ «Մինչ հանդիպում ձկնորսության վայրում», - ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ Ալեգրովան ավելի վաղ հայտարարել էր. «Ես պատիվ ունեմ հայտարարել իմ հրաժեշտի հյուրախաղերի սկիզբը, սակայն դա ոչինչ չի նշանակում, քանի որ չեմ դնում վերջակետ, այլ՝ բազմակետ»։ Նշանակում է՝ մենք դեռ կարող ենք խենթ կայսրուհուն իր ամբող շուքով տեսնել բեմի վրա։

Заслуженная артистка России Ирина Аллегрова прощается с поклонниками. Она завершает свое прощальное турне и надеется просто насладиться жизнью, сообщают российские СМИ. «Я поняла, что очень много упустила в жизни. Хочу насладиться общением с семьей, бытом. Делать все, что делают обычные люди», - сказала журналистами певица.
Аллегровой в качестве прощального подарка поклонники подарили статуэтку, двумя руками держащую хрустальное сердце с надписью «Императрице наших сердец». Аллегрова же отметила, что хоть и очень ценит подарок, но предпочла бы получить в подарок удочку. Оказалось, что Ирину рыбачить научил Валерий Леонтьев, который сам терпеть не может рыбалку. Это занятие так понравилось певице, что она решила после «отставки» все свое свободное время посвятить новому хобби. «До встречи на рыбалке!», - сказала Аллегрова.
Напомним, что ранее Аллегрова заявила: «Я имею честь сегодня объявить вам начало моего гастрольного прощального тура, но это ни о чем не говорит, потому как я не люблю ставить точку, я люблю ставить многоточие». А значит, мы еще можем увидеть шальную императрицу на сцене, во всей ее красе.