Exclusive. Հելեն Սեգարան, Րաֆֆի Արտոն եւ Լեա Կաստելը ժամանեցին Երեւան. արտիստները կիսվեցին Ազնավուրին նվիրված համերգից սպասելիքներով (վիդեո)
00:05, 26 մայիսի
Ֆրանսիացի հայտնի արտիստներ Հելեն Սեգարան, Րաֆֆի Արտոն եւ Լեա Կաստելը քիչ առաջ ժամանեցին Երեւան: Երգիչները վաղը` մայիսի 26-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կմասնակցեն Շառլ Ազնավուրի 95-ամյակին նվիրված համերգին, որտեղ ելույթ կունենան նաեւ Պատրիկ Ֆիորին, Սլիմանն ու Քեյթ Ռայանը:
«Առաջին անգամ Հայաստան եկել եմ Շառլ Ազնավուրի հետ: Այդ օրվանից սկսած բավականին մտերմացանք, ու նա հաճախ էր պատմում Հայաստանի հանդեպ իր կրքի մասին: Վաղը երգելու ենք այն երգերը, որոնք վստահ եմ` սիրված են բոլորի կողմից»,-NEWS.am STYLE-ի հետ զրույցում նշեց Հելեն Սեգարան` հավելելով, որ այս անգամ իր այցը կարճատեւ է լինելու` պայմանավորված աշխատանքային զբաղվածությամբ:
Հայկական ծագում ունեցող մյուս ֆրանսիացին՝ Րաֆֆի Արտոն, ի դեպ, հայերեն հասկանում էր, որոշ հարցերի, նույնիսկ, փորձեց պատասխանել հայերենով.
«Ինձ համար մեծ պատիվ է այս համերգին մասնակցելը: Իսկ Ազնավուրից ամենից շատ սիրում եմ այն երգը, որը պետք է կատարեմ վաղը` Emmenez-Moi-ը»:
Հայաստան այցի համար առավել ոգեւորված էր Լեա Կաստելը, որն առաջին անգամ է այցելում մեր երկիր: Նա իր ոգեւորությունը կիսեց նաեւ NEWS.am STYLE-ի հետ.
«Շատ ուրախ եմ այս այցիս համար, գիտեմ, թե ինչ պատմական երկիր է Հայաստանը: Անսահման էմոցիաներ ունեմ, քանի որ այստեղ երգելու եմ Ազնավուրի երգերը: Շատ եմ սպասում համերգին, ի դեպ, դաշնամուր էլ եմ նվագելու, հետաքրքիր ելույթ է սպասվում»,-նշեց երգչուհին` հավելելով, որ Հայաստանում մնալու է 3 օր. առաջնահերթ պատրաստվում է զբոսնել Երեւանով: Իսկ հարցին, թե ինչ է տանելու իր հետ Փարիզ, պատասխանեց. «Դեռ չեմ կողմնորոշվել, բայց մինչեւ մեկնելս անպայման տեղյակ կպահեմ»:

Helene Segara, Raffi Arto, Lea Castel arrive in Yerevan ahead of concert to honor Aznavour  (VIDEO)
Famous French artists Helene Segara, Raffi Arto and Lea Castel have just arrived in Yerevan to take part in the concert dedicated to the 95th anniversary of Charles Aznavour scheduled to be held at Karen Demirtchyan Sport and Concert Complex in Yerevan on May 26.
Patrick Fiori, Helene Segara, Slimane, Lea Castel, Kate Ryan and Raffi Arto will perform during the concert.
“I’ve first visited Armenia with Charles Aznavour. Since that day, we’ve been closer to him and he often told us about his passion for Armenia. We will perform his songs tomorrow…songs loved by everyone,” Helene Segara told NEWS.am STYLE.
Raffi Arto, a French young artist of Armenian origin, understood Armenian, by the way, and even tried to answer some questions in Armenian.
"It's a great honor for me to take part in this concert. And I love the song that I’ll perform tomorrow, it’s Aznavour’s Emmenez-Moi,” he said.
According to Lea Castel, it’s her first visit to Armenia.
“I’m very happy to come to Armenia, I know what a historic country Armenia is. I’m full of emotions, because I’ll perform Aznavour's songs here. I'm looking forward for the concert, by the way, I'll play piano, so the interesting performance is expected,” the singer said adding that she will stay in Armenia for 3 days.