Victoria's Secret ապրանքանիշը կարող են վաճառել. The Wall Street Journal
«The Wall Street Journal» թերթը հայտնել է, որ L Brands Inc. ընկերության հիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Լեսլի Վեկսները կարող է լքել պաշտոնը։
Լրատվամիջոցի աղբյուրները նաեւ հայտնել են, որ ընկերության ղեկավարը, որին պատկանում է Victoria's Secret ներքնազգեստի ապրանքանիշի խանութների ցանցը, կարղ է այն ամբողջությամբ կամ մասնակիորեն վաճառել։
Բացի այդ՝ մի քանի այլ լրատվամիջոց կարծիք է հայտնել, որ Վեկսները չի լքի պաշտոնը։ Նշվում է, որ Լեսլի Վեկսները պաշտոնը զբաղեցնում է 1963թ.-ին, երբ ընկերությունը հիմնադրվել է։
Ի դեպ, նախորդ տարվա ամռանը հայտնի է դարձել, որ չեղարկվել է համաշխարհային մակարդակի մոդելների մասնակցությամբ ավանդական շոուն։ Հաղորդվում էր, որ ընկերությունը խնդիրներ ունի մարկետինգի հետ, ինչ հետեւանքով վաճառքը կտրուկ ընկել է։

The WSJ: Victoria's Secret’s founder may sell the company
The Wall Street Journal reported that the founder and CEO of the retail company L Brands Inc. Leslie Wexner can resign.
According to media sources, the head of the company, which owns Victoria's Secret lingerie chain stores, can sell it in full or in part.
Several sources expressed the opinion that Wexner would not resign. Leslie Wexner has been in his position since 1963, when the company was founded.
By the way, the traditional brand show featuring world-class models was cancelled last summer amid marketing problems, which is why sales fell sharply.