Ծիծաղեցնել Ջոկերին․ ռուս պրանկերները զանգահարել են Խոակին Ֆենիքսին
Ռուս պրանկերներ Վովան եւ Լեքսուսը (Վլադիմիր Կուզնեցովը եւ Ալեքսեյ Ստոլյարովը) զանգահարել են հոլիվուդյան դերասան Խոակին Ֆենիքսին՝ ներկայանալով շվեդ էկոակտիվիստուհի Գրետա Թունբերգի անունից: Շրջակա միջավայրի 17-ամյա պաշտպանի եւ նրա հոր՝ Սվանտե Թունբերգի անունից «Ջոկերի» աստղին նրանք առաջարկել են մասնակցել «Աստղերը կփրկեն Երկիրը» արշավին: Ֆենիքսի հետ հեռախոսազրույցի ձայնագրությունների հիման վրա բլոգերները մուլտֆիլմ են պատրաստել եւ հրապարակել իրենց YouTube-ալիքում:
«Ես պլանավորում եմ գործարկել «Աստղերը կփրկեն Երկիրը» նոր ընկերությունը, որը լինելու է իմ եւ հայտնի մարդկանց համագործակցության արդյունքում։ Այժմ գյուղատնտեսության մեջ քիչ են խոսում կենդանիների իրավունքների մասին: Այդ հարցը մեզ համար կենսական նշանակություն ունի», - «Գրետա»-ն ասել է դերասանին։
Ավելի ուշ Կուզնեցովը պարզաբանել է, որ Թունբերգի դերը խաղացել է իրենց ծանոթը, իսկ էկոակտիվիստուհու հոր ձայնով խոսել է Ստոլյարովը, հաղորդում է «РИА «Новости»-ին:
Խոսակցությանը մասնակցել է նաեւ Ֆենիքսի հարսնացուն՝ դերասանուհի Ռունի Մարան, որին նա ներգրավել է կարեւոր խնդրի քննարկմանը: Ուշադիր լսելով պրանկերներին՝ նրանք խոստացել են մասնակցել արշավին եւ ցանկացած հնարավորության դեպքում օգնեն ակտիվիստներին։
Երբ «հայր» Թունբերգը փորձել է կրկնել Ջոքերի ծիծաղը, պրանկեր աղջիկը նրան վատ դերասան է անվանել, ինչից հետո կապի մյուս կողմում կրակոցներ են հնչել: Միայն այդ ժամանակ են Ֆենիքսն ու Մարան հասկացել, որ դա պրանկ է, որն անվանել են «հոյակապ»։
«Աստված իմ, սա պրանկ է։ Մեզ խաբեցին... դա հիանալի էր։ Ապրեք, տղերք», - փոքրիկ դադարից հետո գուշակել է դերասանը։  Նա շնորհակալություն է հայտնել պրանկերներին՝ նշելով, որ այժմ հնարավոր է կակազի։
Ի դեպ, 2018թ․-ի մայիսին նույն պրանկերները զանգահարել են Մեծ Բրիտանիայի այն ժամանակվա արտգործնախարար Բորիս Ջոնսոնին (այժմ նա արդեն վարչապետ է) եւ ամբողջ կես ժամ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անունից զրուցել են նրա հետ։

Рассмешить Джокера: Хоакина Феникса разыграли российские пранкеры
Российские пранкеры Вован и Лексус (Владимир Кузнецов и Алексей Столяров) позвонили голливудскому актеру Хоакину Фениксу, представившись шведской экоактивисткой Гретой Тунберг. От имени 17-летней защитницы окружающей среды и ее отца Сванте Тунберга они предложили звезде «Джокера» принять участие в кампании «Звезды спасут Землю». На основе аудиозаписи телефонного разговора с Фениксом блогеры сделали мультфильм и опубликовали его на своем YouTube-канале.
«Я планирую запустить новую кампанию «Звезды спасут Землю», это будет моя коллаборация с известными людьми… Сейчас недостаточно говорят о правах животных в сельском хозяйстве. Этот вопрос для нас жизненно важен», — сказала актеру «Грета».
Позднее Кузнецов пояснил, что роль Тунберг сыграла их знакомая, а голосом отца экоактивистки говорил Столяров, передает РИА «Новости».
Также в разговоре участвовала невеста Феникса актриса Руни Мара, которую он привлек к обсуждению важной проблемы. Внимательно выслушав пранкеров, они пообещали принять участие в кампании и оказать активистам любую возможную помощь.
Когда «отец» Тунберг попытался повторить смех Джокера, девушка-пранкер назвала его плохим актером, после чего на другом конце провода раздались выстрелы. Только тогда Феникс и Мара поняли, что это пранк, который назвали «великолепным».
«О боже мой! Это же пранк! Нас конкретно пранканули… Это было великолепно. Ребята, вы молодцы», — догадался актер после небольшой паузы. Он поблагодарил пранкеров, отметив, что теперь, возможно, будет заикаться.
Kстати, в мае 2018-го, те же пранкеры дозвонились до тогдашнего министра иностранных дел Великобритании (теперь он уже премьер- министр) Бориса Джонсона и целых полчаса общались с ним от имени премьера РА Никола Пашиняна