Սովորական երրորդ դասարանցի տղայի դիմանկարն անսպասելիորեն հայտնվել է Բրեդ Փիթի մոտ
Ուոունեյքի գյուղից (Վիսկոնսին նահանգ, ԱՄՆ) երրորդ դասարանցի Չեյզ Մո անունով աշակերտը դպրոցում տնային աշխատանք է ստացել՝ ճանապարհորդության ուղարկել իր դիմանկարը այնպես, որ նկարն այցելի տարբեր մարդկանց եւ վերադառնա: Տղայի բախտը բերել է. նրա աշխատանքի հետ լուսանկարվել է հոլիվուդյան դերասան Բրեդ Փիթը։  Բայց ահա Չեյզի դասընկերները դա չեն գնահատել, քանի որ նրանց մեծ մասը չգիտեն, թե ով է Բրեդ Փիթը։  Այս մասին գրում է ABC News-ը։
Ամեն ինչ սկսվել է գրող Մայքլ Օ. Տունելի Mailing May գրքից, որը Չեյզը դպրոցում սովորել է իր դասընկերների հետ գրականության դասերի ժամանակ: Այս հեքիաթի հերոսուհին տատիկին այցելելու համար չի կարողանում գնացքի տոմս ձեռք բերել: Փոխարենը նա կշռվում է, իր վրա պիտակ պակցնում եւ որպես ծանրոց  ուղարկվում տատիկին։
Այս պատմության նմանությամբ գրականության ուսուցչուհի Հիզեր Մեյը խնդրել է երեխաներին նկարել իրենց դիմանկարները եւ դրանք փոխանցել հարազատներից որեւէ մեկին: Նրանք, իրենց հերթին, պետք է փոխանցեն այլ մարդկանց, որպեսզի տեսնեն, թե որտեղ դրանք կարող են, ի վերջո, հասնել։ Նկարը ստացողները պետք է լուսանկարվեին դրա հետ։
Այդ մրցարշավում Չեյզն ի սկզբանե առաջատար է եղել, քանի որ նրա հայրը՝ Մայք Մոն, մարտարվեստի վարպետ եւ դերասան է, որը Քվենտին Տարանտինոյի «Մեկ անգամ Հոլիվուդում» ֆիլմում կատարել է Բրյուս Լիի դերը:
Գիլդիի մրցանակաբաշխության արարողության ժամանակ Մայք Մոն լուսանկարվել է Բրեդ Փիթի հետ, որտեղ հայտնի դերասանը ձեռքում պահում է Չեյզի դիմանկարը: Տղան այդ լուսանկարը փոխանցել է ուսուցչուհուն. լուսանկարն անգամ տեղադրել են դպրոցի ֆեյսբուքյան էջում:
Սակայն, ուսուցչուհու խոսքով, տպավորված են եղել միայն դպրոցի աշխատակիցները, քանի որ Չեյզի հասակակիցների մեծ մասն ուղղակի չգիտեն, թե ով է Բրեդ Փիթը։

Портрет обычного третьеклассника неожиданно попал к Брэду Питту
Третьеклассник по имени Чейз Мо из деревни Уоунейки (штат Висконсин, США) получил в школе домашнее задание — отправить в путешествие свой автопортрет так, чтобы рисунок побывал у разных людей и вернулся обратно. Мальчику невероятно повезло — с его работой сфотографировался голливудский актер Брэд Питт. Но вот одноклассники Чейза этого не оценили, так как большинство из них не знают, кто такой Брэд Питт. Об этом пишет ABC News.
Все началось с книги Mailing May детского писателя Майкла О. Туннелла, которую Чейз изучал в школе вместе со своими одноклассниками на уроках литературы. Героиня этой сказки не может купить билет на поезд, чтобы навестить бабушку. Поэтому вместо этого она взвешивается, клеит на себя марку и отправляется к бабушке в качестве посылки.
По аналогии с этой историей учительница литературы Хизер Мэй попросила детей нарисовать свои автопортреты и передать их кому-нибудь из родственников. Те, в свою очередь, должны были передать рисунки дальше, чтобы посмотреть, куда они могут в итоге добраться. Получившие рисунок должны были с ним сфотографироваться.
В этой гонке у Чейза изначально была фора, так как его отец Майк Мо — мастер боевых искусств и актер, исполнивший роль Брюса Ли в фильме Квентина Тарантино «Однажды в Голливуде».
На церемонии награждения премии Гильдии киноактеров Майк Мо сделал фотографию с Брэдом Питтом, где знаменитый актер держит автопортрет Чейза. Мальчик передал эту фотографию учительнице — снимок даже выложили на страничку школы в фейсбуке.
Однако, по словам учительницы, впечатлены были только работники школы, так как большинство ровесников Чейза просто не знают, кто такой Брэд Питт.