«Հրեշտակային հարասմենթ». Բելա Հադիդը սեքսուալ ոտնձգությա՞ն է ենթարկվել
Լիբանանյան ծագմամբ սուպերմոդել Բելա Հադիդը, հնարավոր է, սեքսուալ ոտնձգությունների է ենթարկվել Victoria's Secret ապրանքանիշի նախկին նախագահ եւ գլխավոր մարկետոլոգ Էդ Ռեյզեկի կողմից, գրում է «New York Times»-ը։
Նյութի հեղինակը գրում է, որ Բելա Հադիդը հայտնվել է մոդելների ցանկում, որոնց հետապնդել է ընկերության նախկին նախագահ ու գլխավոր մարկետոլոգ Էդ Ռեյզեկը։
Ապրանքանիշի գլխավոր՝ Victoriaʼs Secret Fashion Show-ի փորձերի ընթացքում Ռեյզեկն անվայել մեկնաբանություններ է արել ելույթի պատրաստվող «հրեշտակների վերաբերյալ» (համաշխարհային հայտնիություն վայելող մոդելներ, որոնք պոդիում են բարձրանում ներքնազգեստով, որն ուսերի հատվածում թեւեր ունի): Նշվում է, որ այդպիսի ռեպլիկներից մեկը 2018թ.-ի դեֆիլեից առաջ հասցեագրված է եղել Հադիդի կրծքին։
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ L Brands-ի հիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Լեսլի Վեկսներն, ըստ հրապարակման, իմացել է Ռեյզեկից բազմաթիվ բողոքների մասին, սակայն պաշտպանել է նրան։ Ավելին, մոդելները, որոնք բողոքել են կազմակերպության նախագահի վարքից, կորցրել են Victoria's Secret-ի ամենամյա դեֆիլերներին մասնակցության պայմանագիրը։

Ангельский харассмент. Белла Хадид подвергалась сексуальным домогательствам?
Известная американская супермодель ливанского происхождения Белла Хадид, возможно, подвергалась сексуальным домогательствам со стороны бывшего президента и главного маркетолога бренда Victoria's Secret Эда Рейзека, пишет New York Times.
Как пишет автор материала, Белла Хадид оказалась в числе моделей, к которым приставал бывший президент и главный маркетолог компании Эд Рейзек.
Во время примерок перед главным шоу бренда Victoriaʼs Secret Fashion Show Рейзек позволял себе отпускать неприличные комментарии в адрес готовящихся к выходу «ангелов» (всемирно известные модели, выходившие на подиум в белье и с крыльями за плечами). Отмечается, что одна из таких ремарок была посвящена груди Хадид перед дефиле 2018 года.
Ранее стало известно, что основатель и генеральный директор L Brands Лесли Векснер знал о многочисленных жалобах на Рейзека, однако прикрывал его. Более того, те модели, которые жаловались на поведение президента компании, потеряли контракты на участие в ежегодных дефиле Victoria"s Secret.