Ամերիկացի մոդել, դերասանուհի եւ կատարող Անջելա Բոուին, ով Դեւիդ Բոուիի նախկին կինն է, քննադատել է երաժշտի մասին ֆիլմը։ Այս մասին հայտնում է Mirror-ը։
Դերասանուհին Գեբրիել Ռենջի «Դեւիդ Բոուի. Աստղով մարդը» վավերագրական ժապավենը ժամանակի ձանձրալի վատնում է անվանել։ Նա նաեւ դժգոհություն է հայտնել, որ նախագծում առկա են բազմաթիվ անճշտություններ։ Նրա կարծիքով՝ աշխատանքն անհաջող է ստացվել իր նախկին ամուսնու հրապարակախոսի պատճառով․ «Սա արժե անվանել Ռոն Օբերմանի փնթփնթոցի եւ բողոքների մասին պատմություն»։
Անջելա Բոուին կարծում է, որ հինգ տարի առաջ մահացած երաժիշտը ապշած կլիներ ֆիլմից կամ ընդհանրապես չէր դիտի այն։ «Միակ մարդիկ, ովքեր դիտելու են դա, նրանք են, ովքեր խանգարված են հայտնիներով», - հայտարարել է երաժշտի նախկին կինը: Նա նաեւ նշել է, որ ժապավենում չեն հնչում Բոուիի երգերը։ Նշվում է, որ ռեժիսորին չի հաջողվել դերասանի ժառանգներից ստանալ ֆիլմի նկարահանման հավանությունը:
Կոմպոզիտոր, երգիչ, դերասան եւ նկարիչ Դեւիդ Բոուին մահացել է 2016 թվականի հունվարի 10-ին՝ իր 69-ամյակի եւ Blackstar 25-րդ ստուդիական ալբոմի թողարկումից երկու օր անց: Մինչ այդ մեկուկես տարի դերասանը պայքարում էր լյարդի քաղցկեղի դեմ։

Американская модель, актриса и исполнительница Анджела Боуи, являющаяся бывшей женой Дэвида Боуи, раскритиковала байопик о музыканте. Об этом сообщает Mirror.
Артистка назвала документальную ленту Гэбриела Рэнджа «Дэвид Боуи. Человек со звезды» скучной тратой времени. Она также выразила недовольство тем, что в проекте присутствует множество неточностей. По ее мнению, работа получилась неудачной из-за публициста ее бывшего мужа: «Это стоит называть историей о нытье и жалобах Рона Обермана».
Анджела Боуи считает, что умерший пять лет назад музыкант был бы ошеломлен фильмом или вообще не стал бы его смотреть. «Единственные люди, которые будут смотреть это, — те, кто помешан на знаменитостях», — заявила бывшая супруга музыканта. Она также указала на то, что в ленте не звучат песни самого Боуи. Уточняется, что режиссеру не удалось получить от наследников артиста одобрения на съемки картины.
Композитор, певец, актер и художник Дэвид Боуи умер 10 января 2016 года, спустя два дня после своего 69-летия и выпуска 25-го студийного альбома Blackstar. До этого полтора года артист боролся с раком печени.