Մեթյու Մաքքոնահին պատմել է «Տիտանիկ» ֆիլմում բաց թողնված գլխավոր դերի մասին
Ամերիկացի դերասան Մեթյու Մաքքոնահին պատմել է Ջեյմս Քեմերոնի «Տիտանիկ» ֆիլմում բաց թողնված գլխավոր դերի մասին։ Նրա հետ հարցազրույցը հրապարակվել է YouTube-յան Team Coco ալիքում։
«Ես սցենարը կարդում էի Քեյթ Ուինսլեթի հետ, եւ դա նման էր քասթինգի։ Մեզ նկարահանում էին, եւ ամեն ինչ այնպես էր, կարծես կինոփորձեր են ընթանքում»,- հիշել է արտիստը։
Նրա խոսքով՝ հետո իրեն է մոտեցել նկարահանող թիմի անդամներից մեկը, գովել ու գրկել, ինչի արդյունքում դերասանը կարծել է, թե իրեն, ամեն դեպքում, հաջողվել է ստանալ Ջեկի դերը։ Սակայն շուտով Մաքքոնահին իմացել է, որ «Տիտիանիկում» կխաղա ոչ թե ինքը, այլ Լեոնարդո դի Կապրիոն։
Մաքքոնահին հերքել է տեղեկություններն այն մասին, թե ինքն է հրաժարվել մասնակցել նախագծին: «Ես մտածում էի՝ որտեղ է իմ գործակալը։ Նա խնդիրներ կունենա, քանի որ ինձ այպես էլ ոչ մի առաջարկություն չի արվել»,- ասել է դերասանը։
Ավելի վաղ դերասանուհի Քեյթ Ուինսլթեը պատմել է «Տիտանիկ» ֆիլմում դերից հետո մամուլի հալածանքի մասին։ Նա հիշել է, թե ինչպես են իր տան մոտ մշտապես լուսանկարիչներ հերթապահել եւ ինչպես են հետեւել իրեն։ 45-ամյա դերասանուհին դժգոհել է լրագրողներից, որոնք վիրավորական են արտահայտվել իր հասցեին։

Мэттью Макконахи рассказал об упущенной главной роли в «Титанике»
Американский актер Мэттью Макконахи рассказал об упущенной главной роли в фильме Джеймса Кэмерона «Титаник». Интервью с ним опубликовано на YouTube-канале Team Coco.
«Я читал сценарий вместе с Кейт Уинслет, и это не было похоже на кастинг. Нас снимали, и все выглядело так, будто это кинопробы», — вспомнил артист.
По его словам, потом к нему подошел кто-то из съемочной команды, похвалил его и обнял, из-за чего актер решил, что ему все же удалось получить роль Джека. Однако вскоре Макконахи стало известно, что в «Титанике» сыграет не он, а Леонардо Ди Каприо.
Макконахи опроверг слухи о том, что он сам отказался от участия в проекте. «Я подумал, где мой агент? У него будут проблемы, ведь мне так и не поступило никаких предложений», — сказал актер.
Ранее актриса Кейт Уинслет рассказала о травле в прессе после роли в «Титанике». Она вспомнила, как у ее дома постоянно дежурили машины с фотографами и как ее выслеживали. 45-летняя актриса также пожаловалась на журналистов, которые нелестно отзывались о ней.