Ջոն Տրավոլտան պատմել է, որ արքայադուստր Դիանան երազում էր պարել իր հետ
Ամերիկացի դերասան Ջոն Տրավոլտան պատմել է այն օրվա մասին, երբ ինքը 1985թ․-ին պարել է արքայադուստր Դիանայի հետ: Նա Սպիտակ տանը տեղի ունեցած իրադարձությունները նկարագրել է «Նրանց սեփական բառերով» նոր վավերագրական ֆիլմում, որը ցուցադրել են «PBS» ալիքով։
67-ամյա դերասանի խոսքով՝ իրեն է մոտեցել ԱՄՆ 40-րդ նախագահ Ռոնալդ Ռեյգանի կինը՝ Նենսին եւ ասել, որ իր հետ պարելն արքայադստեր երազանքն է եղել։ «Մոտավորապես երեկոյան ժամը 10-ին Նենսի Ռեյգանը թփթփացրեց ուսիս ու ասաց․ «Արքայադուստրը․ նրա երազանքներն է պարել քեզ հետ։ Ցանկանո՞ւմ ես այսօր երեկոյան պարել նրա հետ»»,- պատմել է նա։
«Սիրտս սկսում է շատ արագ զարկել, ես թփթփացրի Դիանայի ուսին, նա շրջվեց ու նայեց ինձ, ու ես ասացի․ «Չե՞ս ցանկանում պարել ինձ հետ»»,- ասել է դերասանը, որի խոսքերը մեջբերել է Mail Online-ը։
«Երբ ամեն ինչ ավարտվեց, մենք խոնարհվեցիք միմյանց առաջ, նա հեռացավ, ես հեռացա, եւ իմ կառքը դդումի վերածվեց»,- հավելել է Տրավոլտան։
Դիանայի այցը Սպիտակ տուն նրա՝ ԱՄՆ առաջին պաշտոնական այցի մասն էր արքայազն Չարլզի հետ։
2019թ․-ին արքայադուստր Դիանայի մուգ կապույտ զգեստը, որով նա 1985թ․-ին պարել է դերասան Ջոն Տրավոլտայի հետ, աճուրդում վաճառվել է 260 հազար դոլարով։ Զգեստը ձեռք է բերել կազմակերպություն, որը գտնվում է Միացյալ Թագավորություններում։

Джон Траволта рассказал, что принцесса Диана мечтала с ним станцевать
Голливудский актёр Джон Траволта вспомнил о моменте, когда ему довелось танцевать с принцессой Дианой на балу в 1985 году. Событие в Белом доме он описал в новом документальном фильме «Их собственными словами».
По словам 67-летнего актера, к нему подошла супруга 40-го президента США Рональда Рейгана Нэнси и сказала, что танцевать с ним было королевской фантазией принцессы.
«Около 10 часов вечера Нэнси Рейган похлопала меня по плечу и сказала: "Принцесса – ее мечта – танцевать с тобой. Хочешь сегодня вечером потанцевать с ней ? » – рассказал он.
«Мое сердце начинает бешено колотиться, знаете ли, и я хлопаю [Диану] по плечу, она оборачивается и смотрит на меня, и у нее был такой же застенчивый наклон [подбородка], и она посмотрела на меня, и я сказал: "Не хочешь потанцевать со мной?"– добавил актер, чьи слова привели в издании Mail Online.
После пара закружилась в танце.
«Когда все закончилось, мы поклонились друг другу, и, знаете, она ушла, я ушел, и моя карета превратилась в тыкву», – добавил Траволта.
Визит Дианы в Белый дом был частью ее первой официальной поездки в США вместе с принцем Чарльзом.
В 2019 году темно-синее вельветовое платье принцессы Дианы, в котором она танцевала с актером Джоном Траволтой в 1985 году, ушло с молотка за 260 тысяч долларов. Наряд приобрела организация, находящаяся в Соединенном Королевстве.
Ранее сообщили о том, что Траволта избавился от особняка с печальной историей, где от рака скончалась его жена.