Ջոն Տրավոլտան պատմել է, որ արքայադուստր Դիանան երազում էր պարել իր հետ
Ամերիկացի դերասան Ջոն Տրավոլտան պատմել է այն օրվա մասին, երբ ինքը 1985թ․-ին պարել է արքայադուստր Դիանայի հետ: Նա Սպիտակ տանը տեղի ունեցած իրադարձությունները նկարագրել է «Նրանց սեփական բառերով» նոր վավերագրական ֆիլմում, որը ցուցադրել են «PBS» ալիքով։
67-ամյա դերասանի խոսքով՝ իրեն է մոտեցել ԱՄՆ 40-րդ նախագահ Ռոնալդ Ռեյգանի կինը՝ Նենսին եւ ասել, որ իր հետ պարելն արքայադստեր երազանքն է եղել։ «Մոտավորապես երեկոյան ժամը 10-ին Նենսի Ռեյգանը թփթփացրեց ուսիս ու ասաց․ «Արքայադուստրը․ նրա երազանքներն է պարել քեզ հետ։ Ցանկանո՞ւմ ես այսօր երեկոյան պարել նրա հետ»»,- պատմել է նա։
«Սիրտս սկսում է շատ արագ զարկել, ես թփթփացրի Դիանայի ուսին, նա շրջվեց ու նայեց ինձ, ու ես ասացի․ «Չե՞ս ցանկանում պարել ինձ հետ»»,- ասել է դերասանը, որի խոսքերը մեջբերել է Mail Online-ը։
«Երբ ամեն ինչ ավարտվեց, մենք խոնարհվեցիք միմյանց առաջ, նա հեռացավ, ես հեռացա, եւ իմ կառքը դդումի վերածվեց»,- հավելել է Տրավոլտան։
Դիանայի այցը Սպիտակ տուն նրա՝ ԱՄՆ առաջին պաշտոնական այցի մասն էր արքայազն Չարլզի հետ։
2019թ․-ին արքայադուստր Դիանայի մուգ կապույտ զգեստը, որով նա 1985թ․-ին պարել է դերասան Ջոն Տրավոլտայի հետ, աճուրդում վաճառվել է 260 հազար դոլարով։ Զգեստը ձեռք է բերել կազմակերպություն, որը գտնվում է Միացյալ Թագավորություններում։

John Travolta says Princess Diana dreamed of dancing with him
The American actor described the respective event in the White House in a new documentary, In Their Own Words, which aired night on PBS, and the 67-year-old actor described the “storybook” moment he danced with Diana in photos that were seen around the world.
According to him, Nancy Reagan, the wife of the 40th US President Ronald Reagan, had approached him and said that it was Princess Diana’s fantasy to dance with him.
“About 10 o'clock at night, Nancy Reagan tapped on my shoulder and said, ‘The princess, her fantasy is to dance with you,'” the Saturday Night Fever star explained. '"Would you like to dance with her tonight?" And I said, ‘Well of course."'
“'My heart starts to race, you know, and I tap [Diana] on the shoulder and she turns around and looks at me, and she had that kind of bashful dip [of her chin] that she did, and she looked up at me, and I said, "Would you care to dance with me?"'
“'It was a storybook moment.
“'We bowed when it was over, and, you know, she was off, and I was off, and my carriage turned into a pumpkin.'”
Diana's visit to the White House was part of her and Prince Charles' first official trip to the US. The couple had been married for four years and just welcomed their second child, Prince Harry.
Photos of the dance were captured by then-chief White House photographer Pete Souza showing Diana in a famous midnight blue Victor Edelstein evening gown.