Պանամայում «Կաղամարի խաղը» սերիալի ոճով երեկույթի ընթացքում հինգ մարդ է մահացել
Պանամայում Հելոուինը նշելիս «Կաղամարի խաղը» հայտնի սերիալի ոճով երեկույթի ընթացքում հինգ մարդ է մահացել, հայտնում է TN News-ը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Սանտա Անայի ակումբերից մեկում, ուր հակառակորդ թիմերի անդամները կրակոցներ են արձակել։ Արդյունքում հինգ մարդ է մահացել, որոնց թվում է հարձակվողը, եւս յոթը վնասվածքներ է ստացել։ Հատուկ օպերացիայի շրջանակներում ոստիկանությունը երկու մարդու է ձերբակալել, որոնք, ենթադրաբար, առնչություն ունեն կրակոցներին։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Մեծ Բրիտանիայում անհանգստություն են հայտնում երեխաների վնասվածքների պատճառով, որոնք ստացվել են հայտնի սերիալի առաջադրանքները կրկնելու փորձերի արդյունքում։

В Панаме на вечеринке в стиле «Игры в кальмара» погибли пять человек
На тематической вечеринке в стиле популярного сериала «Игра в кальмара» во время празднования Halloween в Панаме погибли пять человек. Об этом сообщает TN News.
Инцидент произошел в одном из клубов Санта-Аны, где члены враждующих бандитских группировок устроили перестрелку. В результате погибли пять человек, среди них нападавший, еще семеро получили ранения. Кроме того, полиция в ходе спецоперации задержала двоих человек, предположительно, связанных со стрельбой.
Ранее сообщалось, что врачи в Великобритании бьют тревогу из-за травм детей, полученных в результате попыток повторить задания из популярного сериала «Игра в кальмара».