Հիվանդության պատճառով Ջասթին Բիբերի դեմքի մի մասը կաթվածահար է (վիդեո)
Ամերիկացի երգիչ Ջասթին Բիբերը հայտնել է, որ իր դեմքի կեսը կաթվածահար է եղել Ռամզի Հանթի համախտանիշի պատճառով, հայտնում է Fox News-ը։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ 28-ամյա երաժիշտը իր սոցցանցերում տեսանյութ է հրապարակել երկրպագուների համար, որում ցույց է տալիս, որ դեմքի աջ կողմը կաթվածահար է եղել, եւ նա չի կարողանում թարթել աջ աչքը, շարժել աջ քթանցքը եւ ժպտալ:
«Նրանց համար, ովքեր վրդովված են, որ ես չեղարկել եմ շոուները։ Ես ուղղակի ֆիզիկապես ի վիճակի չեմ դրանք անել», - տեսանյութում ասել է երգիչը։
Վիրուսը կարող է առաջացնել դեմքի կաթված եւ լսողության կորուստ:
Բիբերը հավելել է, որ դեմքի վարժություններ է անում՝ իրեն նորմալ վիճակի վերադարձնելու համար, ինչպես նաեւ շնորհակալություն է հայտնել երկրպագուներին սպասելու համար։

Part of Justin Bieber's face becomes paralyzed due to Ramsay Hunt syndrome (VIDEO)
Bieber, 28, shared a video to Instagram Friday showing fans that the right side of his face has been paralyzed. The virus has attacked the nerve in the singer's ear and face, according to Bieber.
The singer showed fans that he cannot blink his right eye, move his right nostril or smile with the right side of his mouth.
"For those who are frustrated by my cancellations of the next shows, I'm just physically, obviously, not capable of doing them," he said.
The virus can cause facial paralysis and hearing loss.
"I'm going to get better, and I'm doing all of these face exercises to get my face back to normal," he added.