Գեղեցկության թագուհին Բրազիլիայից մահացել է նշագեղձերի վիրահատությունից հետո
Բրազիլիայից գեղեցկության թագուհին՝ 27-ամյա Գլեյսի Կորեիան, մահացել է երեք ամիս կոմայում գտնվելուց հետո, հայտնում է Daily Mirror-ը։
Գեղեցկության մի քանի տարածաշրջանային մրցույթների հաղթողը վերակենդանացման բաժանմունքում է հայտնվել ապրիլի 4-ին, երբ արյունահոսություն է սկսել, եւ սրտի կանգ է տեղի ունեցել։ Դրանից հինգ օր առաջ կինը նշագեղձերի հեռացման վիրահատության է ենթարկվել։
Հոգեւորական Լիդիան Ալվես Օլիվեյրան, որը ճանաչում է հանգուցյալի ընտանիքին, հայտնել է, որ Կորեիան երկուսուկես ամիս կոմայում է եղել «առանց ուղեղի նեւրոլոգիական ակտիվության նշանների»։

Beauty queen from Brazil dies after surgery to remove tonsils
Beauty queen from Brazil, 27-year-old Gleycy Correia, died after nearly three months of being in a coma, the Daily Mirror reported.
The winner of several regional beauty contests was admitted to the intensive care unit on 4 April after she suffered massive bleeding and cardiac arrest. The woman had undergone a scheduled surgery to remove her tonsils five days earlier.
According to priest Lidian Alves Oliveira, an acquaintance of the deceased's family, Correia was in a coma for the next two and a half months "with no signs of neurological brain activity."