Պուերտոռիկացի երգիչ Ռիկի Մարտինի եւ նրա զարմիկի ենթադրյալ ռոմանտիկ հարաբերությունները, որոնց մասին հայտնի է դարձել ընտանեկան բռնության վերաբերյալ հայցի քննության հարցում, կարող են 50 տարվա ազատազրկման հիմք դառնալ, հայտնում է «Marca» գործակալությունը։
«Տուժողի խոսքով՝ Ռիկի Մարտինը հարաբերությունների ընթացքում, որոնք շարունակվել են յոթ ամիս, ֆիզիկական եւ հոգեբանական բռնություն է գործադրել։ Հաշվի առնելով, որ հաղորդումը ներկայացրել է նրա զարմիկը, արտիստին բոլորովին այլ պատիժ է սպառնում։ Ռիկի Մարտինը կարող է 50 տարվա ազատազրկման դատապարտվել»,- ասված է գործակալության կայքում։
Երգչի դեմ ընտենական բռնության մեղադրանքներն առաջադրվել են հուլիսի 2-ին, սակայն այդ ժամանակ տուժողի՝ 21-ամյա Դենիս Յադիել Սանչեսի ինքնությունը չէր բացահայտվում։

Певцу Рики Мартину грозит 50 лет тюрьмы за интимную связь с племянником
Предполагаемые романтические отношения пуэрто-риканского певца Рики Мартина с его племянником, о которых стало известно в ходе расследования иска о домашнем насилии, могут стать основанием для 50-летнего тюремного срока, сообщило испанское агентство Marca.
«По словам потерпевшего, Рики Мартин проявлял физическую и психологическую агрессию в ходе отношений, которые продолжались в течение семи месяцев. С учетом того, что заявителем является его собственный племянник, артисту грозит совершенно другое наказание. Рики Мартин может быть приговорен к 50 годам тюрьмы», — говорится в сообщении на сайте агентства.
Обвинения в домашнем насилии против певца были выдвинуты 2 июля, однако тогда личность заявителя, 21-летнего Денниса Ядиэля Санчеса, не раскрывалась.