Balenciaga-ն պաշտոնական հայտարարություն է տարածել ԲԴՍՄ պարագաների եւ երեխաների ներգրավվածությամբ գովազդային արշավի վերաբերյալ
23:01, 29 նոյեմբերի
Ֆրանսիական Balenciaga նորաձեւության տունը պաշտոնապես ներողություն է խնդրել երեխաների մասնակցությամբ եւ ԲԴՍՄ պարագաների առկայությամբ գովազդի համար։ Ապրանքանիշը համապատասխան հայտարարությունը տարածել է Instagram-ի իր պաշտոնական էջում։
Ապրանքանիշը պատասխանատվություն է ստանձնել նշված իրերի ոչ պատշաճ օգտագործման համար: Ըստ Balenciaga-ի՝ դրանք տրամադրվել են երրորդ անձանց կողմից եւ վերցվել նկարահանման ավարտից հետո հեռացվել նկարահանման հրապարակից: Նորաձեւության տունը խոստովանել է, որ բավականաչափ ուշադրություն չի դարձրել նկարահանման հայեցակարգին։
Balenciaga-ն խոստացել է վերանայել հետագա ծրագրերն ու երաշխավորել, որ նման բան այլեւս չի կրկնվի: Միաժամանակ ընկերությունը նշել է, որ սկսելու է աշխատել կազմակերպությունների հետ, որոնք օգնում են ընդգծել երեխաների պաշտպանության խնդիրները։
Իր հերթին Daily Mail-ը հրապարակել է Balenciaga-ի առաջին հայտարարություններից մեկը. «Մենք անկեղծորեն ներողություն ենք խնդրում մեր գովազդային արշավի պատճառով առաջացած ցանկացած վիրավորանքի համար: Մեր պայուսակները նախատեսված չէին երեխաների մասնակցությամբ լուսանկարներում ցուցադրելու համար»:

Balenciaga сделала официальное заявление о рекламе с детьми и БДСМ-атрибутикой
Французский модный дом Balenciaga взял на себя ответственность за применение БДСМ-атрибутики в рекламе с детьми. Соответствующее заявление появилось в Instagram-аккаунте бренда.
Согласно публикации, марка взяла на себя ответственность за неуместное применение упомянутых вещей, в том числе сумки в виде мишки, украшенного кожаными ремнями, цепями и сетчатой майкой. Как указали представители бренда, аксессуары предоставили сторонние лица, и взяли их со съемочной площадки телевизионного сериала. Тем не менее, как указали в компании, концепции данной съемки не было уделено должное внимание.
Также бренд пообещал пересмотреть работу над будущими проектами, а также дал гарантии, что подобные ситуации больше не возникнут. В то же время компания отметила, что начнет сотрудничать с организациями, помогающие освещать проблемы по защите детей.
В свою очередь издание Daily Mail привело одно из первых извинений Balenciaga. «Мы искренне приносим извинения за любое оскорбление, которое могла нанести наша праздничная кампания. Наши сумки с плюшевыми медведями не должны были демонстрироваться вместе с детьми», — говорится в заявлении марки.