Ընտանեկան բռնություն․ ձերբակալվել է «Մայոր Փեյն» ֆիլմի աստղ Օռլանդո Բրաունը
36-ամյա ամերիկացի դերասան եւ ռեփեր Օռլանդո Բրաունը, ով հայտնի է դարձել «Մայոր Փեյն» եւ «Փողոցների ձայնը» ֆիլմերի շնորհիվ, ձերբակալվել է ընտանեկան բռնության մեղադրանքով։ Այս մասին հայտնում է TMZ-ը։
Ոստիկանության բաժանմունք կատարված  հեռախոսազանգից հետո նրան բերման են ենթարկել։ Իրավապահներին հայտնել են, որ Բրաունի տանը ծեծկռտուք է։ ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ դերասանն ամենայն հավանականությամբ հարձակվել է ընտանիքի անդամների կամ տան բնակիչներից մեկի վրա։
2016 թվականին Բրաունն արդեն մեղադրվել է ընտանեկան բռնության, ինչպես նաեւ ոստիկանին դիմադրելու եւ բնակարանային գողության մեջ։ 2018 թվականին նա որոշ ժամանակ անցկացրել է բանտում՝ թմրանյութեր պահելու գործով։

U.S. actor and rapper Orlando Brown, 36, who became famous for the movies Major Payne was arrested on domestic violence charges, TMZ reported.
He was detained after a call to the police station, law enforcement officers were told there was a fight going on at Brown's home. According to media reports, the actor may have assaulted family members or someone living in the house.
Brown had already been charged in 2016 with domestic violence, as well as resisting a police officer and burglary. In 2018, the actor spent some time in jail on a drug possession case.