Ռիհաննայի ներկայացուցիչը The Hollywood Reporter-ի հետ զրույցում հաստատել է, որ երգչուհին սպասում է երկրորդ երեխային: Ռիհաննայի կարգավիճակի մասին խոսակցությունները սկսվել են Super Bowl-ի կիսաեզրափակչին նրա ելույթից հետո:
Rihanna reveals she is pregnant with her second child during her #SuperBowl Halftime performance. pic.twitter.com/IsSFZ3X4MZ
— Pop Crave (@PopCrave) February 13, 2023
Ռիհաննան երգել է իր հիթերը Գլենդելում, Արիզոնա նահանգի Սթեյթ Ֆարմ Արենայում, որտեղ խաղում էին Philadelphia Eagles-ը եւ Kansas City Chiefs-ը։
Ռիհաննան երգել է այնպիսի մեծ հիթեր, ինչպիսիք են «We Found Love», «Where Have You Been», «Diamonds» եւ «Work» եւ նույնիսկ ակնարկել, որ հղի է։
Ռիհաննան եւ ռեփեր A$AP Rocky-ն մեծացնում են իրենց 9 ամսական որդուն։ «Գրեմմի»-ի դափնեկիրը, նախքան իր խաղադաշտի ելույթը, հարցազրույցներից մեկում նշել է, որ սկզբում երկու անգամ մտածել է Super Bowl-ում հանդես գալու մասին, բայց մայրությունը, ի վերջո, ոգեշնչել է իրեն հանդես գալ մեծ խաղում:

Rihanna expecting 2nd child (VIDEO)
Rihanna's representative confirmed, in an interview with The Hollywood Reporter, that the singer is expecting her second child. Rumors about Rihanna's second pregnancy began after her performance at the Super Bowl semifinals.
Rihanna performed her hits at the State Farm Arena in Glendale, Arizona, where the Philadelphia Eagles and Kansas City Chiefs were playing. Rihanna sang such big hits as "We Found Love", "Where Have You Been", "Diamonds" and "Work" and even hinted that she was pregnant.
Rihanna and rapper A$AP Rocky are raising their 9-month-old son. The Grammy winner said in an interview before her on-field performance that she initially thought twice about performing at the Super Bowl, but motherhood ultimately inspired her to perform.