82 տարեկանում մահացել է Դոլլի Պարթոնի ամուսինը՝ Կարլ Թոմաս Դինը։ 79-ամյա քանթրի երաժշտության ներկայացուցիչը երկուշաբթի հայտարարել է ամուսնու մահվան մասին։ Նրանք միասին ապրել են գրեթե 60 տարի։ Instagram-ում կատարած հայտարարության մեջ երգչուհին ասել է, որ Կարլը մահացել է Նեշվիլում մարտի 3-ին։
Դոլին նշել է զույգի համատեղ անցկացրած «շատ հիանալի տարիները»՝ արտահայտելով իր խորը սերը Կարլի հանդեպ և շնորհակալություն հայտնելով երկրպագուներին իրենց աղոթքների համար։
«Կարլը և ես միասին շատ հիանալի տարիներ ենք անցկացրել: Բառերը չեն կարող արտահայտել այն ամբողջ սերը, որը մենք կիսել ենք ավելի քան 60 տարի: «Շնորհակալություն ձեր աղոթքների և համակրանքի համար»,- գրել է Դոլլին։
2024 թվականին Դոլլին բացահայտել է, թե ինչու է ամուսինը հրաժարվել իր հետ մասնակցել միջոցառումներին։ Նա նշել է, որ թեև ամուսինը «սիրում է» երաժշտությունը, բայց «հետաքրքրություն չունի դրանով զբաղվելու»։
Սակայն իրենց համատեղ տասնամյակների ընթացքում զույգը, որը 2016 թվականին վերականգնել է իր երդումները, ապավինում էր իրենց հումորի զգացումին՝ հակամարտությունից խուսափելու համար:

Dolly Parton's husband of nearly 60 years dies at 82
The 79-year-old country music icon announced her husband's death on Monday. They were married for nearly 60 years. In a statement on Instagram, the singer informed that Carl passed away in Nashville on Monday.
Also, Dolly celebrated the "many wonderful years" the couple spent together, expressing her deep love for Carl and thanking fans for their prayers.
"Carl and I have had many wonderful years together. Words cannot express the love we shared for over 60 years. Thank you for your prayers and sympathy," Parton wrote.
In 2024, Dolly Parton had opened up about why her husband refused to attend events with her. She said that while her husband "loves" music, he "has no interest in pursuing it." But throughout their decades together, the couple, who renewed their vows in 2016, had relied on their sense of humor to avoid conflict.