82 տարեկանում մահացել է Դոլլի Պարթոնի ամուսինը՝ Կարլ Թոմաս Դինը։ 79-ամյա քանթրի երաժշտության ներկայացուցիչը երկուշաբթի հայտարարել է ամուսնու մահվան մասին։ Նրանք միասին ապրել են գրեթե 60 տարի։ Instagram-ում կատարած հայտարարության մեջ երգչուհին ասել է, որ Կարլը մահացել է Նեշվիլում մարտի 3-ին։
Դոլին նշել է զույգի համատեղ անցկացրած «շատ հիանալի տարիները»՝ արտահայտելով իր խորը սերը Կարլի հանդեպ և շնորհակալություն հայտնելով երկրպագուներին իրենց աղոթքների համար։
«Կարլը և ես միասին շատ հիանալի տարիներ ենք անցկացրել: Բառերը չեն կարող արտահայտել այն ամբողջ սերը, որը մենք կիսել ենք ավելի քան 60 տարի: «Շնորհակալություն ձեր աղոթքների և համակրանքի համար»,- գրել է Դոլլին։
2024 թվականին Դոլլին բացահայտել է, թե ինչու է ամուսինը հրաժարվել իր հետ մասնակցել միջոցառումներին։ Նա նշել է, որ թեև ամուսինը «սիրում է» երաժշտությունը, բայց «հետաքրքրություն չունի դրանով զբաղվելու»։
Սակայն իրենց համատեղ տասնամյակների ընթացքում զույգը, որը 2016 թվականին վերականգնել է իր երդումները, ապավինում էր իրենց հումորի զգացումին՝ հակամարտությունից խուսափելու համար:

В возрасте 82 лет скончался муж Долли Партон, Карл Томас Дин. 79-летняя икона кантри-музыки объявила о смерти своего супруга в понедельник. Они прожили вместе почти 60 лет. В своем заявлении в Instagram певица сообщила, что Карл скончался в Нэшвилле 3 марта.
Долли отметила, «многие прекрасные годы», которые пара провела вместе, выразив свою глубокую любовь к Карлу и поблагодарив поклонников за их молитвы.
«Карл и я провели вместе много замечательных лет. Слова не могут передать всю ту любовь, которую мы разделяли более 60 лет. Спасибо за ваши молитвы и сочувствие», — написала Долли.
В 2024 году Долли рассказала, почему ее муж отказывался посещать мероприятия вместе с ней. По ее словам, хотя ее муж «любит» музыку, он «нисколько не заинтересован в том, чтобы заниматься ею».
Но на протяжении десятилетий, проведенных вместе, пара, которая обновила свои клятвы в 2016 году, полагалась на свое чувство юмора, чтобы избегать конфликтов.