Նիկոլա Պելց Բեքհեմը Վենետիկի կինոփառատոնում ստացել է Rising Star («Ծագող աստղ») մրցանակը: Նրա ամուսինը՝ Բրուքլինը, ամուր բռնել էր նրա ձեռքը և զգուշորեն ուղեկցել նրան դեպի Casa Cinema Giovani-ի այգու փոքրիկ բեմը:
31-ամյա Նիկոլան տեսանելիորեն նյարդային էր: Բեմում իր ելույթի համար նա ընտրել է էլեգանտ սև զգեստ՝ մինչև հատակը, և աչքի ընկնող զմրուխտյա և ադամանդե ականջօղեր: Մրցանակը ընդունելով՝ դերասանուհին շնորհակալություն է հայտնել ամուսնուն և ընտանիքին, ասելով, որ նրանք են, որ «իրեն հնարավորություն են տալիս հասնել աստղերին»:
Նիկոլային աջակցելու էին եկել նրա ամբողջ ընտանիքը՝ նրա միլիարդատեր հայրը՝ գործարար Նելսոն Պելցը, մայրը՝ Կլաուդիան և եղբայրը՝ Բրեդլին:
«Բարև բոլորին: Ես սովորաբար շատ ավելի հարմարավետ եմ զգում որևէ կերպար խաղալիս, քան հանդիսատեսի առջև կանգնելիս, այնպես որ խնդրում եմ համբերատար լինել», - բեմից խոստովանել է Նիկոլան: «Շատ շնորհակալ եմ այս անհավանական պատվի համար: Վենետիկի կինոփառատոնում այս մրցանակը ստանալը մի բան է, որը ես ինձ հետ կտանեմ ողջ կարիերայիս ընթացքում»:
Այնուհետև Նիկոլան դիմել է իր «Պրիմա» ֆիլմի խաղընկերոջը՝ լեգենդար դերասանուհի Ֆեյ Դանաուեյին, ով նույն երեկոյան Kineo-ից ստացել է կյանքի նվաճումների մրցանակ։
«Ֆեյ, դու միշտ ոգեշնչման աղբյուր ես եղել ինձ համար, և քեզանից սովորելը անհավանական է եղել», - ասել է Պելցը։
Նրա խոսքը հատկապես հուզիչ է դարձել, երբ նա խոսել է իր սիրելիների մասին։
«Իմ ընտանիքն ինձ համար ամեն ինչ է։ Իմ մայրիկը, իմ հայրիկը, իմ եղբայրներ Դիզելը և Բրեդը, և Բրուքլինը՝ շնորհակալություն։ Դուք միշտ հավատում եք ինձ։ Հենց ձեր աջակցությունն է սկզբից ի վեր, որ ինձ հնարավորություն է տվել հասնել աստղերին»։
Մրցանակաբաշխությունից առաջ, սակայն, որոշակի խառնաշփոթ է առաջացել. Նիկոլայի անունը հայտարարվել է հինգ անգամ, և հաղորդավարներից մեկը նույնիսկ կատակով հարցրել է. «Որտե՞ղ է մեր գեղեցիկ աստղը»։
Ի վերջո պարզվել է, որ Նիկոլան չէր ուզում գալ իր մրցանակը ստանալու, մինչև Ֆեյ Դանաուեյը նույնպես այնտեղ չլիներ։
Նիկոլան իր դերասանական կարիերան սկսել է 2006 թվականին, երբ նա ընդամենը 11 տարեկան էր՝ Դենի ԴեՎիտոյի հետ նկարահանվելով «Սուրբ Ծնունդ Քրենքների հետ» ֆիլմում։ Ավելի ուշ Պելցը նկարահանվել է «Վերջին օդային մոգը» և «Տրանսֆորմերներ. Բնաջնջման դարաշրջան» ֆիլմերում։
Նիկոլայի վերջին ֆիլմը «Լոլան» էր, որը լայն տարածում չգտավ և ամբողջ աշխարհում վաստակել է 1000 դոլարից պակաս։
Նիկոլան ամուսնացած է Դեյվիդ և Վիկտորիա Բեքհեմների որդու՝ Բրուքլին Բեքհեմի հետ 2022 թվականի ապրիլից։
Զույգն այժմ գտնվում է ընտանեկան աղմկահարույց վեճի կենտրոնում։ Բրուքլինը փաստացի խզել է կապերը ծնողների հետ՝ պնդելով, որ ցանկանում է «խաղաղություն»։ Հունվարին նա Ինստագրամում գրել է, որ իր ընտանիքը փորձել է փչացնել իր և Նիկոլայի հարաբերությունները։
14:15, 7 սեպտեմբերի
«Գեղեցիկ կադրը դեռ կինո չէ». Հովհաննես Ղազարյանը՝ ռեժիսորի աչքի, դերասանի ազատության և ժամանակի մասին

Никола Пельтц Бекхэм получила награду Rising Star («Восходящая звезда») на Венецианском кинофестивале. Ее муж Бруклин крепко держал супругу за руку и заботливо проводил к небольшой сцене в саду Casa Cinema Giovani.
31-летняя Никола заметно нервничала. Для выхода на сцену она выбрала элегантное черное платье в пол и эффектные изумрудно-бриллиантовые серьги. Получая награду, актриса поблагодарила мужа и свою семью, заявив, что именно они «дают ей возможность дотянуться до звезд».
райз.jpg (80 KB)
Поддержать Николу приехала вся ее семья: отец-миллиардер, бизнесмен Нельсон Пельтц, мать Клаудия и брат Брэдли.
«Всем привет. Обычно мне гораздо комфортнее играть персонажа, чем стоять перед аудиторией, так что будьте ко мне снисходительны», — призналась Никола со сцены. «Огромное спасибо за эту невероятную честь. Получить награду на Венецианском кинофестивале — это то, что я пронесу с собой через всю свою карьеру».
Затем Никола обратилась к своей партнерше по фильму Prima, легендарной актрисе Фэй Данауэй, которая в тот же вечер получила от организации Kineo награду за достижения всей жизни.
«Фэй, ты всегда была для меня источником вдохновения, и возможность учиться у тебя была невероятной», — сказала Пельтц.
райз1.jpg (159 KB)
Особенно эмоциональной стала ее речь, когда она заговорила о близких.
«Моя семья — это всё для меня. Мама, папа, мои братья Дизель и Брэд и Бруклин — спасибо вам. Вы всегда верите в меня. Именно ваша поддержка с самого начала дает мне возможность дотянуться до звезд».
Перед вручением награды, однако, возникла небольшая путаница: имя Николы объявляли целых пять раз, а один из ведущих даже в шутку спросил: «Где же наша прекрасная звезда?»
райз2.jpg (75 KB)
В итоге выяснилось, что Никола не хотела выходить за своей наградой, пока Фэй Данауэй также не окажется на месте.
Никола начала актерскую карьеру еще в 2006 году, когда ей было всего 11 лет, сыграв в фильме «Рождество с неудачниками вместе» с Дэнни ДеВито.
Позже Пельтц появилась в фильмах «Повелитель стихий» и «Трансформеры: Эпоха истребления».
Последним фильмом Николы стала картина «Лола», которая не получила широкого проката и собрала в мировом кинопрокате менее $1000.
райз3.jpg (113 KB)
С апреля 2022 года Никола замужем за Бруклином Бекхэмом — сыном Дэвида и Виктории Бекхэм.
Сейчас супруги находятся в центре громкого семейного конфликта Бекхэмов. Бруклин фактически разорвал отношения с родителями, заявив, что хочет обрести «спокойствие». В январе он написал в Instagram, что его семья пыталась разрушить его отношения с Николой.