Դոլչեն ու Գաբբանան 1.5 տարվա ազատազրկման են ենթարկվել
Չորեքշաբթի Միլանի վերաքաննիչ դատարանը Dolce & Gabbana դիզայներական զույգի գործով որոշում է կայացրել, որոնց մեղադրում են հարկերից խուսափելու համար:
Wall Street Journal-ի փոխանցմամբ, 55-ամյա Դոմենիկո Դոլչեին եւ 51-ամյա Ստեֆանո Գաբբանային մեղավոր են ճանաչել եւ յուրաքանչյուրին դատապարտել 1.5 տարվա ազատազրկման: Նրանք մեղադրվում են 2004 թվականին իրենց Dolce&Gabbana եւ D&G ապրանքանիշերը Լյուքսեմբուրգում գրանցված կեղծ ընկերության վաճառելու համար: Ըստ հետաքննության, գործարքը կատարվել է Իտալիայում հարկերից խուսափելու նպատակով, որոնք Եվրոպայում ամենաբարձրն են համարվում:
Հիշեցնենք, որ նախորդ ամռանը Դոլչեն եւ Գաբբանան, ինչպես նաեւ նրանց հաշվապահ Լուչիանո Պատելլին, արդեն դատապարտվել էին 1 տարի եւ 8 ամիս ազատազրկման: Դիզայներները նաեւ 10 միլիոն եվրոյի չափով տուգանք էին վճարել:
Բացի դիզայներական զույգից, դատապարտվել էին նաեւ Դոմենիկո Ալֆոնսո Դոլչեի եղբայրը՝ Dolce & Gabbana-ի գլխավոր տնօրեն Քրիստիան Ռուելլն ու ընկերության ֆինանսական տնօրեն Ջուզեպպե Մինիոնին: Դատարանը նրանց 1.4 տարվա ազատազրկման էր դատապարտել եւ տուգանք սահմանել:

Дольче и Габбана приговорены к году и шести месяцам тюремного заключения
В среду в Милане апелляционный суд вынес решение по делу дизайнерского дуэта Dolce & Gabbana, который обвиняют в уклонении от уплаты налогов.
Как пишет Wall Street Journal,  55-летний Доменико Дольче и 51-летний Стефано Габбана признаны виновными, каждого из них приговорили к году и шести месяцам тюремного заключения. Обоим вменялась продажа в 2004 году своих брендов Dolce & Gabbana и D&G подставной компании, зарегистрированной в Люксембурге. Сделка, по версии следствия, была заключена, чтобы избежать уплаты налогов в Италии, которые считаются одними из самых высоких в Европе.
Напомним, что прошлым летом Дольче и Габбана, а также их бухгалтер Лючиано Пателли уже были приговорены к тюрьме, где должны были провести год и восемь месяцев каждый, также дизайнеры выплатили штраф в размере 10 миллионов евро.
Помимо самого дуэта были осуждены брат Доменико Альфонсо Дольче, генеральный директор Dolce & Gabbana Кристиана Руэлла и финансовый директор компании Джузеппе Минони. Всем им суд назначил заключение сроком один год и четыре месяца плюс денежный штраф.