Հանրահայտ դերասանուհի Մերիլ Սթրիփը, հնարավոր է, ԱՄՆ պետքարտուղար դառնա։ Ամեն դեպքում հենց դա է ցանկանում ամերիկացիների մեծ մասը, ինչը պարզվել է CBS հեռուստաընկերության՝ 1179 ամերիկացիների շրջանում անցկացված հարցման ընթացքում։
Ըստ ՌԻԱ ՆՈվոստիի, 40% պաշտպանում է Սթրիփի, 18% -ը՝ Գլեն Քլոուզի, 8% -ը՝ Սյուզըն Սարանդոնի, 7%-ը՝ Հելեն Միրենի, 6% -ը՝ Քրիսթեն Դանսթի թեկնածությունը։
Սակայն խոսքը քաղաքականության մասին չէ։ Վաշինգթոնում նախապատրաստվում են «Ռոդեմ» աշխատանքային անունը կրող ֆիլմի նկարահանումներին, որը կպատմի, թե ինչպես է երիտասարդ Հիլարի Ռոդեմը (այժմ՝ Քլինթոն) չարչարվում կարիերայի ու Բիլ Քլինթոնի հանդեպ սիրո միջեւ։
22:20, 28 օգոստոսի
«Ես ինձ ռոբոտի պես էի զգում». Բրիթնի Սփիրսը ցնցել է 14-ամյա խնամակալության սարսափելի հետևանքների խոստովանությամբ

American celebrity actress Meryl Streep may become the U.S. Secretary of State. At least, majority of the American people do wish it, according to a poll conducted by the CBS TV channel among the 1,179 U.S. respondents.
40 percent support the candidacy of Streep, 18 percent are for Glenn Close, 8 for Susan Sarandon, 7 for Helen Mirren and 6 for Kristen Dunst as portraying the former First Lady, senator, and soon-to-be former secretary of state Hillary Clinton, RIA Novosti informs. But it is not about holding the office in real world. Washington is getting a new screenplay titled Rodham that follows the secretary of state during her career and love for Bill Clinton.