Հայաստանում սկսվել է Elite Model Look-ի քասթինգը
Հայաստանում մոդելների միջազգային Elite Model Look մրցույթին մասնակցելու քասթինգ է հայտարարվել: Ինչպես NEWS.am STYLE-ին հայտնեցին կազմակերպիչները, մրցույթին կարող են մասնակցել 14-ից 22 տարեկան աղջիկները:
Քասթինգի կազմակերպիչը IC model management ընկերության նախագահն ու Հայաստանում Elite Model Look-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Իա Կիցմարիշվիլին են: Ընտրական փուլը կտեւի մինչեւ հոկտեմբերի 20-ը:
Հիշեցնենք, Elite Model Look-ը 1983թ.-ին ստեղծել է ֆրանսիական Elite գործակալությունը: Այն աշխարհում մոդելների ամենահեղինակավոր մրցույթն է: Elite Model Look-ն աշխարհին այնպիսի աստղեր է պարգեւել, ինչպիսին Սինդի Քրոուֆորդն է, Նաոմի Քեմփբլը, Սթեֆանի Սեյմուրը, Ժիզել Բունդխենը, Ալեքսանդրա Ամբրոզիոն եւ ուրիշներ, որոնք ներկայացնում են մոդելային գորրծակալությունների խումբ Elite-ը:

Armenian girls to participate in Elite Model Look contest
Girls between the ages of 14 22 can participate in the casting organized by President of IC Model Management and Elite Model Look official representative in Armenia Ia Kitsmarishvili. The casting will last till October 20.
Elite Model Look was created by Elite modeling agency in 1983. Its goal is to discover and launch female fashion models in the international fashion marketplace. Elite Model Look made famous such models as Cindy Crawford, Naomi Campbell, Stephanie Seymour, Alessandra Ambrosio, Gisele Bundchen and others.