Քրիստինա Այանյանը հաղթել է «Մասաչուսեթս նահանգի միսս արտակարգ անչափահաս-2013» մրցույթում (ֆոտո)
Հայկական արմատներով 15-ամյա ամերիկուհի Քրիստինա Այանյանը հաղթել է Մասաչուսեթսի կրթաթոշակային ֆոնդի կազմակերպած «Մասաչուսեթս նահանգի միսս արտակարգ անչափահաս-2013» մրցույթում։
Ըստ Wicked Local-ի, մրցույթին մասնակցել է 10 աղջիկ, որոնցից հաղթող է ճանաչվել Բարլինգթոն քաղաքի (Մասաչուսեթս, ԱՄՆ) Բարձրագույն դպրոցի 10-րդ դասարանի աշակերտուհի Քրիստինա Այանյանը։ Նա հնարավորություն է ստացել պայքարելու «Միացյալ Նահանգների միսս արտակարգ անչափահաս-2013» մրցույթում, որը տեղի կունենա այս տարվա օգոստոսին Օրլանդո քաղաքում (Ֆլորիդա, ԱՄՆ)։
Որպես մրցանակ Քրիստինան ստացել է 2 հազար ԱՄՆ դոլար կրթաթոշակ ուսումը համալսարանում շարունակելու համար եւ բազմաթիվ մրցանակներ հովանվորներից։

National singer: Concert
A 15-year-old girl with Armenian roots was announced the winner of the 2013 Miss Massachusetts Outstanding Teen pageant.
Kristina Ayanian, sophomore at Burlington High School, was named Miss Massachusetts Outstanding Teen 2013, Wicked Local reported. Ten contestants competed for the title.
She will have the opportunity to compete in the Miss America’s Outstanding Teen pageant to be held in August in Orlando, Fla. She will receive a $2,000 scholarship and various awards and gifts from pageant sponsors