Քրիստինա Այանյանը հաղթել է «Մասաչուսեթս նահանգի միսս արտակարգ անչափահաս-2013» մրցույթում (ֆոտո)
Հայկական արմատներով 15-ամյա ամերիկուհի Քրիստինա Այանյանը հաղթել է Մասաչուսեթսի կրթաթոշակային ֆոնդի կազմակերպած «Մասաչուսեթս նահանգի միսս արտակարգ անչափահաս-2013» մրցույթում։
Ըստ Wicked Local-ի, մրցույթին մասնակցել է 10 աղջիկ, որոնցից հաղթող է ճանաչվել Բարլինգթոն քաղաքի (Մասաչուսեթս, ԱՄՆ) Բարձրագույն դպրոցի 10-րդ դասարանի աշակերտուհի Քրիստինա Այանյանը։ Նա հնարավորություն է ստացել պայքարելու «Միացյալ Նահանգների միսս արտակարգ անչափահաս-2013» մրցույթում, որը տեղի կունենա այս տարվա օգոստոսին Օրլանդո քաղաքում (Ֆլորիդա, ԱՄՆ)։
Որպես մրցանակ Քրիստինան ստացել է 2 հազար ԱՄՆ դոլար կրթաթոշակ ուսումը համալսարանում շարունակելու համար եւ բազմաթիվ մրցանակներ հովանվորներից։

Кристина Аянян победила в конкурсе «Мисс Выдающийся подросток штата Массачусетс-2013»
15-летняя американка с армянскими корнями Кристина Аянян стала победителем конкурса «Мисс Выдающийся подросток штата Массачусетс-2013», организованного Массачусетским стипендиальным фондом.
Как сообщает Wicked Local, в конкурсе принимали участие 10 девушек, победительницей среди которых была названа учащаяся 10-го класса Высшей школы города Барлингтона (штат Массачусетс, США) Кристина Аянян. Она получит возможность сражаться за звание «Мисс Выдающийся подросток Соединенных Штатов-2013» в конкурсе, который пройдет в августе этого года в городе Орландо (штат Флорида, США).
В награду за победу Кристина получила 2 тыс. долларов США в качестве стипендии на дальнейшее обучение в университете и многочисленные призы от спонсоров.