Երեւանում անցկացվում է Mary Kay-ի դիմահարդարման համաշխարհային ակցիան
Երեւանի Dalma Garden Mall-ում անցկացվում է Mary Kay ընկերության համաշխարհային անվճար դիմահարդարման ակցիա՝ նվիրված Կանանց միջազգային օրվան եւ Mary Kay ընկերության 50-ամյակին: Այն կտեւի մինչեւ ժամը 22:00-ն: Ակցիային կարող են մասնակցել Երեւանում գտնվող բոլոր կանայք եւ աղջիկները:
Ընկերության նպատակը մեկ օրվա ընթացքում արված make-up-ի թվի համաշխարհային ռեկորդ սահմանելն ու Գինեսի ռեկորդների գրքում ընդգրկվելն է: Դրա համար 5 աշխարհամասերում, բոլոր այն քաղաքներում, որտեղ գործում են Mary Kay-ի գրասենյակներ, մարտի 8-ին նման ակցիաներ են կազմակերպվել: Վերջին տվյալներով, Երեւանում ակցիային մասնակցել է դեռեւս 89 կին, իսկ եվրոպական եւ ամերիկյան երկրների, ինչպես նաեւ ԱՊՀ երկրների քաղաքների մեծ մասի տվյալները կամփոփվեն միայն գիշերը:
Երեւանի բոլոր 4 կետերում, որտեղ ընկերության խորհրդատուները make-up են անում, երկար հերթեր են գոյացել: Անվճար դիմահարդարմանը մասնակցում են 15-ամյա պատանիներից մինչեւ 67-ամյա կանայք:
«Մեր ընկերությունն ավելի լավ, քան մյուսները, հասկանում են, որ մի կինը կարող է բազմաթիվ միջոցներով ոգեշնչել, հարստացնել եւ փոխել կյանքեր: Ընկերության հիմնադիր Մերի Քեյն ինքը անվիճելիորեն ապացուցեց, որ «կինն ամեն ինչ է կարող», իսկ մենք այսօր կփորձենք անել այնպես, որ, չնայած Հայաստանի ոչ այնքան կայուն տնտեսական եւ քաղաքական իրավիճակին, կանայք դառնան ավելի գեղեցիկ ինչպես արտաքուստ, այնպես էլ ներքուստ: Չէ՞ որ եթե վստահ ես քո արտաքինի նկատմամբ, փայլում ես եւ ներդաշնակության մեջ ես ինքդ քեզ հետ»,- NEWS.am STYLE-ի թղթակցին ասաց Mary Kay ընկերության եվրոպական գլխամասային գրասենյակի մենեջեր Մոնիկա Հովերքամփը:
Բացի այդ, այսօր մեկնարկում է նաեւ լավագույն դիմահարդարման մրցույթը, որի մրցանակային ֆոնդը կազմում է 2 մլն դրամ: Դիմահարդարում կատարելով եւ մասնակցելով մրցույթին, մասնակիցը նաեւ հնարավորություն է ստանում օգնել բարեգործական հիմնադրամներին մեկին. գումարի կեսն ուղղվելու է հենց այնտեղ:
«Սա ավելին է, քան դիմահարդարման միջոցով կերպարի փոփոխությունը. սա հասարակության եւ աշխարհի կյանքում իրական փոփոխություններ մտցնելու հնարավորություն է: Մենք ոչ միայն make-up ենք անում, այլեւ ուսուցանում ենք: Դա է մեր տարբերությունը: Մենք բարելավում եւ փոխում ենք կանանց»,- ասում է Mary Kay ընկերության խորհրդատու Անժելիկա Մոմժիյանը:

В Ереване проходит всемирная акция бесплатного макияжа Mary Kay
Всемирная акция бесплатного макияжа, приуроченная к Международному женскому дню и 50-летию косметической компании Mary Kay, проходит в Dalma Garden Mall прямо сейчас и продлится до 22.00. Все женщины и девушки, находящиеся сегодня в Ереване, могут принять участие.
Целью компании является установка мирового рекорда и попадание в книгу рекордов Гиннеса по числу сделанных make-up за один день. Для этого на 5 мировых континентах, в городах, где есть офисы Mary Kay, 8 марта были проведены подобные акции. По последним данным make-up в Ереване пока сделали  89 женщин, а цифры европейских и американских стран, как и больших городов СНГ, будут подытожены только ночью.
У всех четырех точек, где консультанты компании делали make-up, образовывались длинные очереди. Претендентками на бесплатный макияж были  представительницы слабого пола от 15-летних подростков до 67-летних женщин в возрасте.
«Наша Компания лучше, чем многие другие, понимает, что одна женщина способна вдохновлять, обогащать и изменять жизни многими способами. Основательница компании сама Мэри Кэй бесспорно доказала, что «женщина может все», ну а мы сегодня постараемся сделать так, чтобы несмотря на не очень стабильное экономическое и политическое состояние в Армении, женщины стали еще более красивыми как снаружи, так и изнутри. Ведь если ты уверена в своей внешности, ты светишься и находишься в гармонии с самой собой», - сообщила коореспонденту NEWS.am STYLE менеджер европейского головного офиса европейского Mary Kay Моника Ховеркамп,
Кроме того, именно сегодня стартует и конкурс на лучший макияж, призовой фонд которого составляет 2 млн. драмов. Создавая макияж и участвуя в конкурсе, конкурсантка получает также шанс помочь одному из благотворительных фондов, ведь половина суммы будет направлена именно туда.
«Это больше чем просто изменение образа с помощью макияжа – это возможность внести реальные изменения в жизнь общества и мира. Мы не просто делаем make-up, но еще и обучаем. В этом наше отличие. Мы улучшаем и изменяем женщин», - рассказала Анжелика Момжиян, консультант Mary Kay.