Քիմ Քարդաշյանի թիկնապա՞հն է կողոպուտ բեմադրել. թիկնապահը միլիոնների պարտք ունի
Օրեցօր Քիմ Քարդաշյանին կողոպտելու պատմությունը նոր մանրամասներով է հարստանում: Երեկ Ֆրանսիայի ոստիկանությունը ներկայացրել է երկու կասկածյալների լուսանկարներ, որոնցից մեկը հավանաբար ծագումով Կովկասից է:
Որոշ փորձագետներ ուղղակիորեն մեղադրում են Քիմի թիկնապահներին անփութության մեջ, իսկ Daily Mail-ը կասկածում է, որ Քիմի թիկնապահ Պասկալ Դյուվյեն կարող է իր հաճախորդի կողոպուտի գործում սեփական շահեր ունենալ:
Պարզվում է՝ Պասկալը անվտանգության ապահովման ProtectSecurity գերմանական ընկերության ղեկավարն ու հիմնադիրն է: Բայց պարբերականը պարզել է, որ այն խնդիր ունի. սնանկ է՝ մեկ միլիոն եվրո պարտքով:
43-ամյա Դյուվյեն կողոպուտի գիշերը Քիմի քույրերի հետ եղել է գիշերային ակումբում, սակայն երկու ամիս առաջ թիկնապահը Գերմանիայի հարկային ծառայությանը հայտարարել էր իր սնանկացման մասին:
«Նա մեծ պարտքեր ունի, շատ ավելի մեծ, քան հայտարարում է,- ասել են պարբերականի աղբյուրները: - Իրավաբաններն ուսումնասիրում են ֆիրմայի գործերը, որ պարզեն, թե ինչպես է վճարելու վարկատուներին: Ընդհանուր առմամբ նա պետք է վճարի մինչեւ հոկտեմբերի 10-ը»:

Телохранитель Ким Кардашян подстроил ограбление? – у охранника Ким миллионные долги
С каждым днем ограбление Ким Кардашян обрастает все новыми подробностями. Вчера французская полиция уже представила фото двух подозреваемых, один из которых, возможно, выходец с Кавказа.
Некоторые эксперты прямо обвиняют охрану Ким в халатности, а Daily Mail подозревает, что телохранитель Ким Паскаль Дювье может иметь свои интересы в грабеже клиентки.
Оказывается, Паскаль Дювье является главой и основателем немецкой фирмы по обеспечению безопасности ProtectSecurity.
Но у этой фирмы, как выяснило издание, есть проблема – она банкрот с долгом в миллион евро.
43-летний Дювье был в ночном клубе с сестрами Ким в ночь ограбления, но два месяца назад Дювье объявил немецкой налоговой службе о своем банкротстве.
«У него очень много долгов, намного больше, чем он заявляет, - заявили источники издания, - юристы изучают состояние дел фирмы, чтобы понять, ка кона будет платить кредиторам. В целом, он должен заплатить до 10-го октября».
Кстати, Паскаль несколько недель назад появлялся в пустующем теперь офисе фирмы в Эппельхайме.
Фирма даже не платила ренту в 600 евро в месяц.
О Дювье известно, что в 1991 году он записался в армию на три года. Практиковал дзюдо.
Ким заявляла, что не подозревает Дювье.
Компания Паскаля существовала 19 лет и обслуживала таких звезд как Black Eyed Peas, Ферги, Will.i.am, the Pussycat Dolls, Джастин Тимберлейк, Кристина Агилера, Лана дель Рей, Кэти Перри.