Քիմից գողացված զարդերը երբեք չեն գտնի
Մեկ շաբաթ առաջ ֆրանսիական ոստիկանությունը Քիմ Քարդաշյանին կողոպտելու մեջ կասկածվողների ձերբակալեց: Օրերս հայտնի դարձան հանցագործների անունները, որոնք անցյալ տարվա հոկտեմբերին Փարիզում կողոպտել էին հայուհուն:
Ոստիկանի համազգեստով դիմակավորված անձինք մտել էին Քիմի հյուրանոցի համար եւ 9 մլն եվրոյի թանկարժեք իրեր գողացել:
Ըստ France Info-ի՝ կողոպուտը ծրագրել եւ իրականացրել են հայտնի կրկնահանցագործներ: Իհարկե՝ նրանցից ամենակրտսերը 54 տարեկան է, մյուսները՝ շատ ավելի մեծ: Կողոպուտը կազմակերպել է 60-ամյա կրկնահանցագործ Օմար Աիթ Հեդաշը, որը հայտնի է «Ծերուկ Օմար» անունով: Բարմենից տեղեկանալով, որ Քարդաշյանների հարուստ ընտանիքի անդամները Փարիզ են ժամանում, նա հարձակում է ծրագրել, իսկ նրան օգնել են 72-ամյա Պիեռ Բուիաները, 63-ամյա Յունիս Աբասը, 61-ամյա Դիդյե «Երկնագույն աչքեր» Դյուբրեկը եւ 54-ամյա Ֆրանսուա Դելապորտը:
BFM TV-ն իր հերթին հաղորդում է, որ ֆրանսիական ոստիկանությունը վստահ է, որ Քիմի զարդերը երբեք չեն գտնի, քանի որ դրանք վաղուց վաճառվել են Բրյուսելի ոսկերչական խանութներին:
Քիմը երբեք հետ չի ստանա Քանյեի նվիրած մատանին, որը 4 մլն դոլար արժե:
Ֆրանսիական ոսկերիչների ֆեդերացիայի նախագահ Ժերոմ Գուլիշոնը հայտարարել է, որ Քիմն այլեւս չի տեսնի իր զարդերը:
«Քիմն այլեւս չի տեսնի այդ թանկարժեք իրերը, քանի որ եթե դրանք դուրս են բերվել Ֆրանսիայի տարածքից, իսկ դրանք դուրս են բերվել, ապա արդեն մասերի են բաժանել: Բայց այդ զարդերի շնորհիվ վստահաբար մի քանի միլիոն վաստակել են»,- նշել է մասնագետը:

Украденные у Ким драгоценности никогда не будут найдены
Неделю назад французская полиция арестовала дюжину человек, обвиняемых в ограблении Ким Кардашян. На днях стали известны имена преступников, ограбивших армянку в октябре прошлого года в Париже.
Тогда преступники в масках полицейских ворвались в номер Ким и лишили ее драгоценностей на 9 миллионов евро.
Как сообщает France Info, ограбление задумали и осуществили известные преступники-рецидивисты. Правда, самому младшему из нападавших 54 года, остальные старше. Организатором ограбления Ким был 60-летний закоренелый рецидивист Омар Аит Хедаш. Он известен под прозвищем «Омар Старый». Узнав от бармена, что богатое семейство Кардашян едет в Париж,  преступник, которому помогли 72-летний Пьер Буианер, 63-летний Юнис Аббас, 61-летний Дидье «Голубые Глаза» Дюбрек и 54-летний Франсуа Делапорт, организовал налет.
В свою очередь BFM TV сообщает, что французская полиция уверена, что драгоценности Ким никогда не будут найдены, так как они давно распилены на части и проданы в ювелирные лавки Брюсселя.
Так Ким никогда больше не увидит кольцо, подаренное ей Канье, стоимость кольца – 4 миллиона долларов.
Президент федерации французских ювелиров Жером Гулишон заявил, что Ким не увидит свои драгоценности.
«Ким больше не увидит эти драгоценности, так как если они покинули территорию Франции, а они покинули территорию, то их уже распилили, отделили камни, расплавили, короче – изменили форму и распродали. Кольцо Ким явно распилено на части, но на нем точно заработали пару миллионов», - отмечает специалист.