Հինգ գաղտնիք, որոնց մասին խելացի կանայք չեն խոսում
Ցույց տվեք մի կնոջ, որին ամեն ինչ դուր է գալիս իր արտաքինում: Նույնիսկ ամենակատարյալ մարմինն ունեցող կինը որեւէ կնճիռ կամ խալ կգտնի, որը կցանկանար հեռացնել, էլ չենք խոսում նիհարելու հավերժ ցանկության մասին: Տարբերությունն այն է, որ խելացի կանայք ուշադրությունը չեն կենտրոնացնում իրենց  ենթադրյալ թերությունների վրա: Նրանք գիտեն, որ դա չի օգնի ազատվել դրանցից, այլ միայն ավելի շատ ուշադրություն կգրավի:
2. Հարաբերությունների բոլոր մանրամասները:
Երկուշաբթի դուք երջանիկ եք, երեքշաբթի՝ «եզրագծին եք հասել», չորեքշաբթի «ամեն ինչ բարդ է», բայց հինգշաբթի կրքոտ համբույրն ու սեքսն ապացուցեցին, որ ամեն ինչ լավ է, իսկ արդեն ուրբաթ նորից սիրահարված եք: Ձեզ համար դա լավ է, բայց երբ այդ մասին պատմում եք ընկերներին, նրանք ուշադրությունը կենտրոնացնում են միայն վատի վրա, այդպիսով դուք նրանց հոգնեցնում եք ձեր հարաբերություններով ու փչացնում ձեր զուգընկերոջ վարկանիշը:
3. Երբ «մի փոքր չափն անցաք» բաժանվելիս:
Երբ դուք նրան միլիոնավոր հաղորդագրություններ ուղարկեցիք կամ անդադար զանգահարեցիք, մինչեւ հեռախոսն անջատվեց: Դա այնքան էլ լավ չէ, բայց պատահում է. արդեն հասկացել եք դա ու առաջ անցել: Բայց պետք չէ այդ մասին պատմել ընկերներին, դա երբեք ձեր օգտին չի լինի:
4. Տղամարդկանց թիվը, որոնց հետ քնել եք:
Այստեղ ճիշտ պատասխան չկա, այդ պատճառով պարզապես հասուն մարդու նման պահեք ձեզ, հաշտվեք, որ ձեզանից յուրաքանչյուրն անցյալ է ունեցել, եւ առաջ գնացեք: Թվերից ելնելով չի կարելի դատողություն անել. մի կին կարող է 5 տղամարդ ունենալ կյանքում, բայց յուրաքանչյուրի հետ երկարատեւ հարաբերություններ ունենալ, իսկ մեկի կյանքում կարող են 3-ը լինել, բայց՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում: Ամեն ինչ հարաբերական է:
5. Ինչպես եք առցանց հետեւում ինչ-որ մեկին:
Գաղտնիք չէ, որ մենք հաճախ ենք հետեւում մեր նախկին կամ պոտենցիալ զուգընկերոջ էջերին՝ նրանց կյանքի մասին ավելի շատ բան իմանալու համար: Բաց դրանով հպարտանալ պետք չէ:

Пять секретов, которыми никогда не делятся умные женщины
1. Ваши комплексы по поводу своей внешности. Покажите мне женщину, которую абсолютно все устраивает в своем теле. Даже у самой идеальной найдется какая-нибудь веснушка, морщинка или родинка, которую она хотела бы убрать. Я уже не говорю про вечное желание похудеть. В общем, я не встречала еще ни одну женщину, которая бы не хотела в себе что-нибудь изменить. Разница в том, что умные женщины не акцентируют внимание на своих мнимых недостатках. Они знают, что это не поможет им от них избавиться, а только привлечет к ним еще больше внимания. Вместо этого они подчеркивают свои достоинства и умело ими играют.
2. Все подробности отношений. В понедельник вы счастливы, во вторник «с вас уже хватит», в среду «все сложно», но страстный поцелуй и секс в четверг доказал, что все хорошо, и вот уже в пятницу вы снова влюблены. Для вас это хорошо, но когда вы все это рассказываете своим друзьям, они склонны фокусироваться только на плохом, и тем самым вы умаляете свои отношения и портите репутацию вашей пары.
3. Тот момент, когда вы «немного погорячились» во время расставания. Когда вы отправили ему миллион сообщений или звонили без устали, пока у вас не села батарея. Когда вы звонили ему в дверь, рыдая, или решились на отчаянную месть. Это не круто, но случается – вы это поняли и уже пошли дальше. Но не стоит этим делиться с другими – это никогда не будет в вашу пользу.
4. Количество мужчин, с которыми вы переспали. Здесь нет правильного ответа, потому просто будьте взрослыми людьми, смиритесь, что у каждого из вас было свое прошлое, и идите дальше. По одной цифре нельзя судить: у одной девушки было 5 мужчин, но с каждым из них она встречала долгий период; а у другой было трое, но всех она сменила в течение одной недели. Все относительно.
5. Как вы следите за кем-то онлайн. Не секрет, что мы часто заходим на странички бывших или потенциальных, чтобы как можно больше проведать об их жизни. Но это не то, чем можно гордиться. Держите это при себе.