Հայազգի միլիարդատեր Դանիլ Խաչատուրովն ամուսնանում է դերասանուհի Սաբինա Ահմեդովայի հետ
Հայազգի միլիարդատեր, «Ռոսգոսստրախ» ընկերության նախագահ Դանիլ Խաչատուրովը, որի կարողությունը, համաձայն Forbes-ի, մոտ երկու միլիարդ դոլար է, ամուսնանում է 36-ամյա Սաբինա Ահմեդովայի հետ։
Սաբինան ծնվել է ադրբեջանա-հայկական ընտանիքում, իսկ հանդիսատեսը նրան հիշում է «Երկրաշարժ» ֆիլմից, որտեղ նա մարմնավորել է Գայանեին։
Հարսանիքի մասին տեղեկությունը հայտնվել է մեր հանդեպ բարեկամաբար չտրամադրված հարեւան երկրի լրատվամիջոցներում։
Նշենք, որ 45-ամյա Խաչատուրովը 2008 թվականին ամուսանցել է դիզայներ Ուլյանա Սերգեենկոյի հետ, իսկ 2013 թվականին զույգն ամուսնալուծվել է։
Միլիարդատիրոջ եւ դերասանուհու ծանոթության մանրամասները հայտնի չեն, հայտնի չէ նաեւ վայրը, որտեղ տեղի կունենա հարսանիքը։

Армянский миллиардер, президент группы компаний «Росгосстрах» Данила Хачатуров, чье состояние, по оценке Forbes, приближается к двум миллиардам долларов, женится на 36-летней актрисе Сабине Ахмедовой.
Напомним, что Сабина родилась в смешанной азербайджано-армянской семье, а зрители ее помнят по роли Гаянэ в картине «Землетрясение».
Информация о свадьбе появилась в СМИ соседней недружественно к нам настроенной страны.
Отметим, что 45-летний Хачатуров в 2008 году бизнесмен женился на Ульяне Сергеенко, в 2013 году брак распался.
Сообщается, что подробности знакомства миллиардера Хачатурова и актрисы Ахмедовой неизвестны так же, как и дата и место проведения свадьбы.