Վիկտորիա Լոպիրեւան շնորհավորել է հայերին Անկախության օրվա կապակցությամբ
Ռուս սպորտային հեռուստահաղորդավարուհի, ֆոտոմոդել, բլոգեր, «Միսս Ռուսաստան-2003», 2018-ի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության դեսպան Վիկտորիա Լոպիրեւան, որի մասին լուրեր են պտտվում, իբրեւ Հենրիխ Մխիթարյանի հետ ռոմանտիկ հարաբերությունների մեջ է, շնորհավորել է հայերին Անկախության օրվա առթիվ՝ Instagram-ում հրապարակելով հետեւյալ բովանդակությամբ գրառում․
«My warm wishes to all Armenians today - Independence Day of Armenia: Շնորհավորում եմ հայ ժողովրդին ու բարգավաճում մաղթում ձեր երկրին։ Վաղը մենք ձեզ հյուր կգանք»։
Ի դեպ, Վիկտորիան հրապարակել է նաեւ «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ակումբի հեռուստաալիքին տված հարցազրույցը, որտեղ պատմել է Հենրիխի ու ամռանը Հայաստան կատարած այցելության մասին։
«Նա հրաշալի տղա է։ Նա ինձ ամռանը Հայաստան էր հրավիրել։ Մարդիկ այնտեղ այնքան բարի, զգայուն ու դրական են։ Հրաշալի էր»,- պատմում է Լոպիրեւան։

Виктория Лопырева поздравила армян с Днем Независимости
Российская спортивная телеведущая, фотомодель, блогер, «Мисс Россия — 2003», посол Чемпионата мира по футболу 2018 года Виктория Лопырева, которую, по слухам, связывают с нашим Генрихом Мхитаряном романтические чувства, поздравила армян с Днем Независимости, опубликовав в Instagram пост следующего содержания:
«My warm wishes to all Armenians today - Independence Day of Armenia. Поздравляю весь армянский народ и желаю процветания Вашей земле! Завтра будем у вас в гостях».
Кстати, Виктория опубликовала также видео с интервью тв каналу «МЮ», в котором рассказала о Генрихе и своей летней поездке в Армению.
«Он такой классный парень. Он пригласил меня летом в Армению. Люди там такие добрые, чуткие и такие хорошие. И это было прекрасно», - рассказывает Лопырева.