Երեւանյան ազդ. ուր գնալ ու ինչ դիտել
NEWS.am STYLE-ը շարունակում է ուսումնասիրել հետաքրքիր միջոցառումները, որոնք տեղի են ունենում մեր քաղաքում, ու չնայած այդ միջոցառումների քանակը ամառային ժամանակաշրջանի համեմատ զգալիորեն նվազել են, բայցեւայնպես, որոշ բաներ մեր քաղաքում տեղի են ունենում։ Տեսնենք, թե ինչ ենք գտել ձեզ համար։
Կինոյի մասին. Եթե դեռ չեք դիտել, ուրեմն վազեք դիտելու նոր «Արդարության լիգան» (չնայած քննադատների կարծիքները միանշանակ չեն ռեժիսոր Զաք Սնայդերի բացակայության պատճառով)։ Դիտեք նաեւ «Ձնեմարդը» ու «Բարեւ, հայրիկ, Նոր տարի» ֆիլմերը։
Նոյեմբերի 28-ին, ժամը 19։00-ին Արամ Խաչատրյանի անվան համերգային դահլիճում անցնելու է երեկո՝ նվիրված ազգային երգերին։ Տոմսերի արժեքը 3000-ից 12000 դրամ է։ Համերգային ծրագրին մասնակցում է Սեւակ Ամրոյանը, Մոնիկա Նազարյանը, Եվա Եգանյանը, Մավր Մկրտչյանը, Գրիգոր Միրզոյանը, Հայկուհի Բաբախանյանը, Մասիս Հունանյանը, Նարեկ Պողոսյանը։
Այդ նույն օրը Kami club-ում ժամը 21:30-ին ելույթ կունենան Սրբուհի Սարսգյանը եւ Allusion Band-ը։
Տոմսի արժեքը 3000 դրամ է։
Իսկ հինգշաբթի Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում ելույթ կունենա ռուս հանրահայտ օպերային երգիչ, միջազգային դափնեկիր ու մրցանակակիր Վլադիմիր Բայկովը։ Համերգն անցնելու է Արամ Խաչատրյանի միջազգային փառատոնի շրջանակում։ Համերգին մասնակցելու է Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը՝ Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ։
Սկիզբը՝ ժամը 19։00-ին, տոմսերի արժեքը՝ 1000-ից 7000 դրամ։
Դեկտեմբերի 1-ին Գերմանիայի դեսպանատանը (Չարենցի փողոց 29) կբացվի Ամանորի տոնավաճառ։ Դեսպանատան դռները կբացվեն ժամը 15։30-ին։ Ձեզ սպասում է տաք գինի, իսկ երեխաներին՝ նվերներ։

Ереванская афиша – куда пойти и что посмотреть на неделе
NEWS.am STYLE продолжает изучать интересные мероприятия, проходящие в нашем городе и хоть количество мероприятий по сравнению с летним периодом значительно поубавилось, но все же, что то да и происходит в нашем городе. Посмотрим, что мы для вас нашли.
Итак:
По поводу кино, если еще не смотрели, то бегом смотреть новую «Лигу Справедливости» (правда, мнения критиков неоднозначны из-за отсутствия режиссера Зака Снайдера). Посмотрите также «Снеговик» и «Здравствуй, папа, Новый год».
28-го ноября в 19:00 в концертном зале им. Арама Хачатуряна пройдет вечер. Посвященный народным песням. Стоимость билетов от 3000 драм до 12 000. В концертной программе принимают участие – Севак Амроян, Моника Назарян, Ева Еганян, Мавр Мкртчян, Григор Мирзоян, Айкуи Бабаханян, Масис Унанян, Нарек Погосян.
В этот же день в Kami club в 21:30 выступают Srbuhi Sargsyan и Allusion Band.
Стоимость билета: 3000драм
А в четверг в Большом концертном зале им. Арама Хачатуряна выступит знаменитый российский оперный певец, лауреат и призер множества международных премий Владимир Байков. Концерт пройдет в рамках международного фестиваля А.Хачатуряна. В концерте принимает участие и Государственный молодёжный оркестр Армении под руководством Сергея Смбатяна.
Начало концерта в 19:00, стоимость билетов от 1000 до 7000 драм.
Первого декабря в посольстве Германии (ул.Чаренца 29) откроется рождественская ярмарка. Двери посольства откроются в15:30. Вас ждет горячее вино, а детей – подарки. Вход – 500 драм.