Երեւանյան ազդ. ուր գնալ ու ինչ դիտել
NEWS.am STYLE-ը շարունակում է ուսումնասիրել հետաքրքիր միջոցառումները, որոնք տեղի են ունենում մեր քաղաքում, ու չնայած այդ միջոցառումների քանակը ամառային ժամանակաշրջանի համեմատ զգալիորեն նվազել են, բայցեւայնպես, որոշ բաներ մեր քաղաքում տեղի են ունենում։ Տեսնենք, թե ինչ ենք գտել ձեզ համար։
Կինոյի մասին. Եթե դեռ չեք դիտել, ուրեմն վազեք դիտելու նոր «Արդարության լիգան» (չնայած քննադատների կարծիքները միանշանակ չեն ռեժիսոր Զաք Սնայդերի բացակայության պատճառով)։ Դիտեք նաեւ «Ձնեմարդը» ու «Բարեւ, հայրիկ, Նոր տարի» ֆիլմերը։
Նոյեմբերի 28-ին, ժամը 19։00-ին Արամ Խաչատրյանի անվան համերգային դահլիճում անցնելու է երեկո՝ նվիրված ազգային երգերին։ Տոմսերի արժեքը 3000-ից 12000 դրամ է։ Համերգային ծրագրին մասնակցում է Սեւակ Ամրոյանը, Մոնիկա Նազարյանը, Եվա Եգանյանը, Մավր Մկրտչյանը, Գրիգոր Միրզոյանը, Հայկուհի Բաբախանյանը, Մասիս Հունանյանը, Նարեկ Պողոսյանը։
Այդ նույն օրը Kami club-ում ժամը 21:30-ին ելույթ կունենան Սրբուհի Սարսգյանը եւ Allusion Band-ը։
Տոմսի արժեքը 3000 դրամ է։
Իսկ հինգշաբթի Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում ելույթ կունենա ռուս հանրահայտ օպերային երգիչ, միջազգային դափնեկիր ու մրցանակակիր Վլադիմիր Բայկովը։ Համերգն անցնելու է Արամ Խաչատրյանի միջազգային փառատոնի շրջանակում։ Համերգին մասնակցելու է Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը՝ Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ։
Սկիզբը՝ ժամը 19։00-ին, տոմսերի արժեքը՝ 1000-ից 7000 դրամ։
Դեկտեմբերի 1-ին Գերմանիայի դեսպանատանը (Չարենցի փողոց 29) կբացվի Ամանորի տոնավաճառ։ Դեսպանատան դռները կբացվեն ժամը 15։30-ին։ Ձեզ սպասում է տաք գինի, իսկ երեխաներին՝ նվերներ։

Yerevan posters: Where to go and what to see this week?
NEWS.am STYLE continues to inform you about the interesting events taking place in our city. Although the number of events has significantly diminished compared to the summer period, but still, some things happen in our city. Let's see what we found for you.
So:
Regarding the movies, if you have not watched the new “League of Justice”, then you have to watch as soon as possible (although the opinions of critics are mixed because of the absence of director Zack Snyder). Watch also Snowman and Hello, Dad, New Year.
The Aram Khachaturian concert will host an evening dedicated to folk songs on November 28 at 19:00. Monika Nazaryan, Eva Eganyan, Mavr Mkrtchyan, Grigor Mirzoyan, Haykui Babakhanyan, Masis Hunanyan, Narek Poghosyan will take part.
On the same day, Srbuhi Sargsyan and Allusion Band will perform in the Kami club at 21:30. The price of the ticket is 3000 AMD.
On Thursday, again in the Aram Khachaturyan Concert Hall will host famous Russian opera singer, laureate and prize-winner of many international prizes Vladimir Baikov. The concert will be held within the framework of the international festival of A. Khachaturian. The State Youth Orchestra of Armenia under the leadership of Sergei Smbatyan will also take part in the event.
The beginning of the concert is at 19:00, the cost of tickets is from 1000 to 7000 drams.
And finally, the Christmas Fair will be hosted at the German Embassy (Charents St. 29) on December 1 . The doors of the embassy will open at 15:30. Warm wine awaits you, there will be presents for children. The entrance is 500 drams.