Քիմ Քարդաշյանը փորձում է փրկել թմրադեղերի առեւտրի համար ցմահ ազատազրկված 62-ամյա կնոջը
Քիմ Քարդաշյանը ոչ միայն փող է վաստակում, գովազդում իր եւ ուրիշների արտադրանքը, նկարահանվում ֆոտոշարքերում ու իր հեռուստանախագծում, այլեւ զբաղվում հասարակական գործունեությամբ։
Եվ այսպես, անցած շաբաթ հայուհու Twitter-ում հայտնվել էր գրառում Սինտոյա Բրաունի պատմության մասին, որն արդեն 13 տարի ցմահ ազատազրկված է սպանության համար։ Հեռուստաաստղը կարողացել է այնպես անել, որ գործը նորից ուշադրություն գրավի, նաեւ իր փաստաբաններին կարգադրել է զբաղվել Սինտոյա Բրաունի գործով ու գտնել նրան օգնելու միջոց։
Բայց պարզվում է, որ Սինտոյան միակ բանտարկյալը չէ, որին Քիմը փորձում է օգնել։ Եվ այսպես, TMZ-ը հրապարակել է 62-ամյա Մերի Ջոնսոնի կողմից Քիմին հասցեագրված շնորհակալական նամակ։ Մերի Ջոնսոնը ցմահ ազատազրկված է կոկաինի առեւտրի համար։ Էլիսը արդեն 21 տարի է՝ բանտում է։ Ու Քիմը փորձում է նրան օգնել ազատվել։
«Հարգելի Քիմ Քարդաշյան, դուք չեք պատկերացնում, թե որքան շնորհակալ եմ Ձեզ այն ամենի համար, ինչ դուք արդեն արել եք ու անում եք ինձ համար։ Երբ փաստաբանս ինձ ասաց, թե ով է օգնում ինձ, ես չէի կարողանում հավատալ։ Ինձնից ժամանակ պահանջվեց, որպեսզի ես դա հասկանամ։ Բառեր չկան, որոնցով ես կարող եմ իմ շնորհակալությունն արտահայտել։ Քիմ Քարդաշյան, դուք օգնում եք ինձ փրկել իմ կյանքը ու վերադարձնել ինձ ընտանիք։ Ես խեղդվում էի, ու դուք ինձ փրկարարական օղակ նետեցիք ու ինձ հույս տվեցիք»,- գրված է նամակում:
Էլիսը նաեւ հույս ունի, որ հանուն արդարադատության Քիմի «արշավը» պատմական պահ է, ու որ ինքը՝ Էլիսը, կենտրոնական կերպար է բարեփոխվող համակարգում։

Ким Кардашян не только зарабатывает деньги, рекламирует свою, чужую продукцию, снимается в фотосетах и в своем реалити-шоу. 37-летняя армянка также занимается общественной деятельностью.
Так, на прошлой неделе в Twitter-е армянки появился пост об истории Синтои Браун, уже 13 лет отбывающей пожизненный срок за убийство. Звезда реалити-шоу сумела сделать так, что на дело вновь обратили внимание, а также поручила своим адвокатам заняться делом Синтои Браун и найти способ помочь ей.
Но, оказывается, Синтоя не единственная заключенная, которой Ким пытается помочь. Так, TMZ опубликовало письмо благодарности от 62-летней Элис Мэри Джонсон, которая отбывает пожизненный срок за трафик кокаина. Элис за решеткой уже 21 год. И Ким пытается помочь ей выйти на свободу.
«Дорогая Ким Кардашян, вы не представляете. Как я вам признательна за все то, что вы уже сделали и делаете для меня. Когда мой адвокат сказала мне, кто помогает мне, я не могла в это поверить. Мне понадобилось время, чтобы это понять. Нет слов, которыми я могу выразить свою благодарность. Ким Кардашян – вы помогаете мне спасти мою жизнь и вернуть меня к моей семье. Я тонула, и вы бросили мне спасательный круг и дали мне надежду». Элис также надеется, что «поход» Ким на правосудие является историческим моментом, и что она – Элис – центральная фигура в реформирующейся системе.