ԱՄՆ-ի ամենահայտնի ջազ վոկալիստներից Ջեյմի Դեվիսը համերգով հանդես կգա Երեւանում
ԱՄՆ-ի ամենահայտնի ջազ վոկալիստներից Ջեյմի Դեվիսը համերգով հանդես կգա Հայաստանում: Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 19:00, Հայաստանի ճարտարապետների միության շենքի դահլիճում (Բաղրամյան 17) վոկալիստը հանդես կգա Հայաստանի պետական ջազ նվագախմբի հետ՝ գեղարվեստական ղեկավար եւ դիրիժոր Արմեն Հյուսնունցի ղեկավարությամբ: Համերգի ընթացքում ունկնդիրը կվայելի գեղեցիկ ջազային ստեղծագործություններ:
Նշենք, որ Ջեյմի Դեվիսը ծնվել է 1949 թ.: Ունենալով ինքնատիպ վոկալ տվյալներ՝ Ջեյմի Դեվիսը պարզապես չէր կարող չզբաղվել երաժշտությամբ: 13 տարեկանում ստեղծում է իր սեփական ջազ բենդը: 1975 թ. տեղափոխվել է Սան Ֆրանցիսկո, որտեղ աշխատել է ամերիկյան բեմի աստղերի հետ: 2000 թվականին ելույթ է ունեցել The Count Basie Orchestra-ի հետ՝ արժանանալով լայն հանդիսատեսի ճանաչմանը:
Իր կարիերայի ընթացքում Ջեյմին մշտապես հետեւել է իր սիրելի ջազմենների՝ Ռեյ Չարլզի, Օտիս Ռեդինգի, Էլ Գրինի եւ այլոց օրինակին:
Ջեյմի Դեվիսի երկացանկում ներառված են լավագույն ջազային ստանդարտները եւ էստրադային հիթերի նվագախմբային մշակումները: Նորարարության եւ դասականի միաձուլում, բլյուզի եւ սոուլի ելեւէջներ, ջերմ, հզոր եւ զգացմունքային բարիտոն. ահա թե ինչու է այս ամերիկացի արտիստը մեծ պահանջարկ վայելում ԱՄՆ-ում եւ երկրի սահմաններից դուրս:

Famous vocalist Jamie Davis to give concert in Yerevan
On 5 April at 19:00, Jamie Davis, one of the most famous jazz vocalists in the US, will give a concert with the Armenian State Jazz Orchestra (conductor and artistic director Armen Hyusnunts) in the hall of the building of the Union of Architects of Armenia.
The concert will feature performances of beautiful jazz songs. Born in 1949, Jamie Davis had unique vocal skills and simply had to get involved in music. At the age of 13, he formed his own jazz band. In 1975, he moved to San Francisco where he played with American stars
In 2000, he performed with The Count Basie Orchestra and became widely popular. Throughout his career, Jamie has always followed the examples of his beloved jazzmen, including Ray Charles, Otis Redding, Al Green and others. Jamie Davis’s songs feature the best jazz standards and the adaptations of pop hits for orchestras.
A combination of the classic and the innovative, modulations of blues and soul and a warm, powerful and sentimental baritone - this is why the American artist is in high demand in the US and abroad.