Մեգան Մարքլը հրաժարվել է Թրամփի հետ հանդիպումից
Արքայազն Հարրիի կինը՝ Մեգան Մարքլը, չի մասնակցի հանդիսավոր ընդունելությանը, որը կկազմակերպվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի այցի առիթով։ Երկրպագուները ենթադրել են, որ դա կապված է նրա քաղաքական հայացքների հետ, հայտնել է Daily Express-ը։
Ըստ պաշտոնական վարկածի՝ դքսուհուն ազատել են պաշտոնական միջոցառումներից որդու՝ Արչիի ծնվելու կապակցությամբ, սակայն հրատարակությունը նշում է, որ իրականում պատճառները կարող են քաղաքական լինել։ Մեգանը հայտնի է լիբերալ հայացքներով, 2016թ.-ի ընտրություններում, որպես ԱՄՆ քաղաքացի, աջակցում էր Թրամփի գլխավոր մրցակցին՝ Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Հիլարի Քլինթոնին։ Նա Թրամփին «կնատյաց» եւ «կռիվ սերմանող մարդ» էր անվանել։
Ըստ հրատարակության տեղեկության՝ Թրամփի եւ նրա կնոջ այցի առիթով հանդիսավոր ճաշկերույթին չի մասնակցի նաեւ արքայազն Հարրին։ Նա այցի ծրագրին կմիանա միայն Բուքինգհեմյան պալատում ընթրիքի ընթացքում։ Թրամփը Մեծ Բրիտանիա կայցելի հունիսի 3-5-ը։
Մայիսի 6-ին ծնվել է արքայազն Հարրիի եւ նրա կնոջ՝ Մեգան Մարքլի առաջնեկը։ Նրան անվանել են Արչի Հարիսոն Մաունթբաթեն-Վինձոր։

Meghan Markle to not join Trump for lunch
Prince Harry’s wife Meghan Markle will not take part in the reception, organized to honor the visit of U.S. President Donald Trump, the Daily Express reported.
According to the official version, the Duchess was released from official events amid the birth of her son Archie, but the publication suggests it may come from political reasons. Meghan is known for her liberal views; in the 2016 elections, as the U.S. citizen, she supported the main rival of Trump, Democratic candidate Hillary Clinton.
“And with as misogynistic as Trump is, and so vocal about it, that’s a huge chunk of it. You’re not just voting for a woman, if it’s Hilary, just because she’s a woman, but certainly because Trump has made it easy to see that you don’t really want that kind of world,” she said earlier during an interview on The Nightly Show.
According to the source, Prince Harry, 34, will meet the Trumps though, joining the Queen, Prince Charles and Camilla for a private lunch at Buckingham Palace.
Trump's visit to the UK to be held from June 3 to 5.
On May 6, Prince Harry and his wife Meghan Markle had their first child. The child was named Archie Harrison Mountbatten-Windsor.