Մեգան Մարքլը հրաժարվել է Թրամփի հետ հանդիպումից
Արքայազն Հարրիի կինը՝ Մեգան Մարքլը, չի մասնակցի հանդիսավոր ընդունելությանը, որը կկազմակերպվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի այցի առիթով։ Երկրպագուները ենթադրել են, որ դա կապված է նրա քաղաքական հայացքների հետ, հայտնել է Daily Express-ը։
Ըստ պաշտոնական վարկածի՝ դքսուհուն ազատել են պաշտոնական միջոցառումներից որդու՝ Արչիի ծնվելու կապակցությամբ, սակայն հրատարակությունը նշում է, որ իրականում պատճառները կարող են քաղաքական լինել։ Մեգանը հայտնի է լիբերալ հայացքներով, 2016թ.-ի ընտրություններում, որպես ԱՄՆ քաղաքացի, աջակցում էր Թրամփի գլխավոր մրցակցին՝ Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Հիլարի Քլինթոնին։ Նա Թրամփին «կնատյաց» եւ «կռիվ սերմանող մարդ» էր անվանել։
Ըստ հրատարակության տեղեկության՝ Թրամփի եւ նրա կնոջ այցի առիթով հանդիսավոր ճաշկերույթին չի մասնակցի նաեւ արքայազն Հարրին։ Նա այցի ծրագրին կմիանա միայն Բուքինգհեմյան պալատում ընթրիքի ընթացքում։ Թրամփը Մեծ Բրիտանիա կայցելի հունիսի 3-5-ը։
Մայիսի 6-ին ծնվել է արքայազն Հարրիի եւ նրա կնոջ՝ Մեգան Մարքլի առաջնեկը։ Նրան անվանել են Արչի Հարիսոն Մաունթբաթեն-Վինձոր։

Меган Маркл отказалась от встречи с Трампом
Супруга принца Гарри Меган Маркл не будет принимать участие в торжественном приеме, организованном в честь визита президента США Дональда Трампа. Поклонники предположили, что это связано с ее политическими взглядами, сообщила газета Daily Express.
По официальной версии, герцогиню освободили от официальных мероприятий в связи с рождением сына Арчи, но издание дает понять, что на самом деле причины могут быть политическими. Меган известна своими либеральными взглядами, на выборах 2016 года как гражданка США поддерживала главную соперницу Трампа, кандидата от Демократической партии Хиллари Клинтон. Трампа она называла «женоненавистником» и «человеком, сеющим распри».
По информации издания, на торжественном банкете по случаю приезда Трампа и его жены Меланьи будет отсутствовать и принц Гарри. Он присоединится к программе визита только во время частного обеда в Букингемском дворце.
Визит Трампа в Великобританию пройдет с 3 по 5 июня.
6 мая у принца Гарри и его супруги Меган Маркл родился первенец. Ребенка назвали Арчи Харрисоном Маунтбаттен-Виндзором.