Քանյե Ուեսթը հայտարարել է բաբելոնյան Նաբուգոդոնոսոր արքայի վերաբերյալ օպերայի մասին
Քանյե Ուեսթը Twitter-ի էջում այսօր աղմկոտ հայտարարություն է արել. ռեփերը օպերա կցուցադրի բաբելոնյան Նաբուգոդոնոսոր արքայի մասին։ Օպերայի համար երաժշտության ստեղծմանը մասնակցել են երաժիշտներ, որոնց հետ Ուեսթն անցկացնում է պարբերական կիրակնօրյա արարողությունները եւ որոնց հետ գրել է իր նոր ձայնասկավառակը՝ «Jesus Is King»։
Ռեփերն իր էջում ցույց է տվել բեմադրության ցուցադրության հրավիրատոմսը, որը նրա համար պատրաստել է Նիկ Նայթը։ Ավելի վաղ բրիտանացի լուսանկարիչը Քանյեի հետ աշխատել է «Jesus Is King» ֆիլմի վրա։
Ուսթը Նաբուգոդոնոսորի մասին խոսել է ռադիոհաղորդավար Զեյն Լոուի հետ իր վերջին հարցազրույցում. «Մի թագավոր կար՝ Նաբուգոդոնոսոր։ Եվ մի անգամ նա նայեց իր թագավորությանն ու ասաց. «Ես կառուցել եմ այդ ամենը»...։ Ես եւս եղել եմ լեռան գագաթին եւ պատմել «Yeezus»-ի մասին (Ուեսթի՝ 2013թ.-ի ալբոմը)։ Ասում էի. «Ես կառուցել եմ այս ամենը։ Ես Աստված եմ»»։
Հարցազրույցում Ուեսթը նաեւ հիշեցրել է, որ Նաբուգոդոնոսորի, ինչպես իր մոտ բիպոլյար խանգարում է սխտորոշվել։

Kanye West caused uproar today after he announced his opera devoted to Babylonian King Nebuchadnezzar. The musicians who helped compose the music for the opera hold regular Sunday Services with West and helped Kanye write the songs for his album “Jesus is King”.
West showed on his Twitter blog the invitation to the performance of the opera that Nick Knight had designed for him. Earlier, Nick Knight had worked on the film “Jesus is King” with Kanye.
West talked about Nebuchadnezzar in his latest interview with radio show host Zane Low. “There was a king, Nebuchadnezzar, and one time he looked at his kingdom and said “I built all this”. I have also been at the top of the mountain and talked about “Yeezus” (West’s album released in 2013). I said to myself: “I built all this. I am God”.”