Դերասան Քիրք Դուգլասը երեխաներին առանց ժառանգության է թողել. ամբողջ ունեցվածքը նվիրել է բարեգործությանը
13:04, 24 փետրվարի
104 տերականում կյանքից հեռացած հոլիվուդյան դերասան Քիրք Դուգլասն իր ամբողջ ունեցվածքը ժառանգել է բարեգործությանը, հայտնում է Mirror-ը։ Որդուն՝ ոչ պակաս հայտնի դերասան Մայքլ Դուգլասին, հայրիկը ոչ մի ցենտ չի թողել։
Հոլիվուդի վաստակավոր «Սպարտակը» գրեթե 80 մլն դոլար է տվել իր բարեգործական ֆոնդին, որի ստացողներից են Քիրք եւ Աննա Դուգլասների մանկական կենտրոնը, Քիրք Դուգլասի անվան թատրոնը եւ Լոս Անջելեսի մանկական հիվանդանոցը։ Դերասանի ունեցվածքի մի մասը կուղղվի Սուրբ Լավրենտիոսի համալսարան, որը գտնվում է Նյու Յորքում։ Գումար կստատնան ուսանողներն աղքատ ընտանիքներից։
Դուգլաս ավագը հայտնի էր որպես բարերար ու մեկենաս եւ իր գործը կշարունակի մահվանից հետո, նկատում է բրիտանական պարբերականը։ Ինչ վերաբերում է Մայքլին, նա հազիվ թե լրջորեն նեղսրտած լինի. նրա ունեցվածքը գնահատվում է 300 մլն դոլար։

Актер Кирк Дуглас оставил детей без наследства: пожертвовал все состояние на благотворительность
Скончавшийся на 104-м году жизни голливудский актер Кирк Дуглас завещал все свое состояние на благотворительность,сообщает Mirror. Своему сыну, не менее известному актеру Майклу Дугласу, знаменитый отец не оставил ни цента.
Картинки по запросу "kirk-douglas getty images"
Заслуженный «Спартак» Голливуда отдал почти 80 миллионов долларов в свой благотворительный фонд, бенефициарами которого являются Детский центр Кирка и Анны Дуглас, Театр имени Кирка Дугласа в Калвер-Сити и детская больница Лос-Анджелеса. Также часть состояния актера будет направлена в Университет Святого Лаврентия, который находится в Нью-Йорке. Деньги получат студенты из малоимущих семей.
Дуглас-старший при жизни был известен как филантроп и меценат и свое дело он продолжит после смерти, замечает британское издание. Что касается Майкла, то он вряд ли сильно расстроится-его состояние оценивается в 300 миллионов долларов.