ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման պատմել է ամերիկացիներին երջանիկ կյանքի գաղտնիքների մասին, ինչից հետո հակադրել է հանրահայտ հայուհի Քիմ Քարդաշյանի վարած կյանքը հակադրել է իսկական երջանիկ մարդու կյանքին:
Ինչպես հաղորդում է Inquisitr.com-ը, Սպիտակ Տան ղեկավարի կարծիքով, Քիմ Քարդաշյան- Քանյե Ուեսթ զույգը ԱՄՆ մատաղ սերնդին դրդում է շահույթի ամեն եղանակով, ինչով եւ խայտառակում են Ամերիկայի փառքն ու պատիվը:
«Քիմը եւ Քանյեն երջանիկ կյանքի ուրճացրած եւ անարդար չափանիշներ են թելադրում ամերիկյան երիտասարդությանը: Նրանք ոչնչացնում են ամերիկյան մշակույթի արժեքները: Այն ժամանակ, երբ հիմնական շեշտադրումը պետք է արվի լավ կրթության, աշխատասիրության եւ մշակույթի բարձր մակարդակի վրա, այդ գովազդված զույգը դրդում է երիտասարդությանը հեշտ ճանապարհներով վաստակած շահույթների:
Մեր ժամանակներում երիտասարդությունը քիչ էր հետաքրքրվում աստղերի կյանքով, իսկ այժմ երիտասարդները առավոտից երեկոհամացանցում որոնում են, թե ինչ հագուստով է դուրս եկել Քիմը կամ ինչպես է իրեն դրսեւորում Քանյեն», - նշել է Օբաման:
ԱՄՆ նախագահի հայտարարությունը բուռն արձագանք է առաջացրել ռեալիթի-շոուի աստղի երկրպագուների մոտ: Սակայն ինքը՝ Քիմը, ոչ մի կերպ չի մեկնաբանում Բարաք Օբամայի հայտարարությունը:

Президент США Барак Обама рассказал американцам о секретах счастливой жизни, после чего противопоставил жизнь настоящего счастливого человека с той, которую ведет прославленная армянка Ким Кардашян.
Как сообщает Inquisitr, по мнению главы Белого Дома парочка Ким Кардашян - Канье Уэст толкает молодых детей США к наживе любыми путями, тем самым пороча честь и достоинство Америки.
«Ким и Канье устанавливают завышенные и несправедливые стандарты счастливой жизни для американской молодежи. Они разрушают ценности американской культуры. В то время, когда основной упор должен делаться на хорошем образовании, трудолюбии и высоком уровне культуры, раскрученная пара подталкивает молодежь к стремлению к деньгам и наживе легкими путями. В наше время молодежь мало интересовалась жизнью звезд, теперь молодые люди мониторят с утра до вечера в какой одежде вышла Ким или как себя ведет Канье», - отметил Обама.
Заявление президента Америки вызвало бурную реакцию со стороны поклонников звезды реалити-шоу. Сама же Ким никак не прокомментировала заявление Барака Обамы.